Російська православна церква виступила проти висунення актора та священика Івана Охлобистіна в президенти Росії.
Прес-секретар РПЦ Всеволод Чаплін заявив, що існує заборона на висунення духовенства в представницькі органи влади, яка, на його думку, поширюється і на участь у виборах президента. «Президент представляє свій народ», - пояснив протоієрей.
«Церковний послух є церковний послух. Якщо ти знаходишся під забороною - це не означає, що тобі дано карт-бланш, що дозволяє грати то в блазня, то в царя, то в політичного діяча», - заявив Чаплін.
Про намір балотуватися в президенти Іван Охлобистін заявив 1 вересня. Як передвиборчу програму він представить якийсь філософсько-ідеологічний концепт, який, за його словами, дозволить росіянам «стати нацією». При цьому Охлобистін заявив, що для участі у виборах йому необхідно благословення церкви. «Якщо це (благословення) не відбудеться, це буде дивно, тому що церква десятиліттями йшла до того концепту, який я хочу запропонувати», - сказав він.
Охлобистін був висвячений у 2001 році і залишався панотцем Іоанном до 2010 року, нагадує Лента.ру. Патріарх РПЦ Кирило на його прохання заборонив Охлобистіну носити рясу й ієрейський хрест. При цьому патріарх зазначав, що актор зможе повернутися до пастирського служіння, якщо зробить «остаточний і однозначний вибір на користь» церкви.
Згідно з документом під назвою «Основи соціальної концепції РПЦ», священнослужителям заборонено висуватися в представницькі органи влади. Крім того, їм забороняється перебувати в політичних організаціях і брати участь у політичній агітації. При цьому прямої заборони на участь в президентських виборах в документі немає.
Більше того, у лютому 2011 року РПЦ дозволила священикам «у виняткових випадках» брати участь у виборах. Правда, такими випадками вважаються тільки ті, коли участь у виборах необхідно, щоб захистити церкву від розколу.
Ієромонах Антоній з Успенської Тетерінської пустелі у лютому 2011 року збирався балотуватися в мери міста Нерехти Костромської області, однак зрештою знявся з виборів. Крім того, такі випадки були на виборах народних депутатів СРСР у 1989 році. Церква навіть благословляла учасників тих виборів. У президенти Росії священики не балотувалися ніколи.
За матеріалами РІА «Новини», «УНІАН»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом