Подейкують, що відкриття чергової парламентської сесії під загрозою. Проте особисто я не бачу підстав для цього – Верховна Рада відкриється згідно із затвердженими планами.

Безумовно, у кожного гравця від опозиції до цієї сесії будуть свої підходи. «БЮТ-Батьківщина» під час кожного виступу буде експлуатувати тему арешту Тимошенко. «Фронт змін» спробує використати ситуацію для своєї розкрутки. Одна частина депутатів від НУ-НС буде продовжувати дрейфувати у бік Партії регіонів, інша – шукатиме своє місце у політичному житті. Але більшість членів парламентської опозиції використають цю сесію для піару.

У провладних сил сьогодні криза жанру. Стратегія дій, план реформ забуксували. Із задекларованих намірів влади фактично нічого не спрацювало. І що з цим робити, вони й самі не знають.

Партія регіонів у Верховній Раді розширилася до неосяжних розмірів. Її сателіт Блок Литвина разом з комуністами під чуйним керівництвом фракції ПР на 70% виконуватимуть вказівки Банкової, на 20% – вказівки з Грушевського. І тільки у 10% випадків депутати спробують вставити свої «5 копійок» у законодавчий процес.

В усіх питаннях, де можна вирішити шкурні інтереси, комуністи будуть підтримувати більшість, однак робитимуть вигляд, що, перебуваючи у владі, вони – в опозиції до самих себе...

Прикро, але сьогодні провладна більшість у Верховній Раді не є мозковим центром влади в Україні. Вона, фактично, її обслуга з бездумного натискання кнопок.

Під час XIX сесії навряд чи можна чекати супергарячих дискусій, адже Верховна Рада перетворилася на суцільну багнюку. Парламент сьогодні ніяк не впливає на процеси в економіці, соціальній сфері та політиці держави.

Найбільш резонансними у цьому парламентському сезоні будуть повторний розгляд пенсійної реформи, земельне питання і закон про вибори.

Що стосується закону про державний бюджет України на наступний рік, то навколо нього не передбачається особливих дискусій. Підозрюю, що все пройде за старим сценарієм: за одну ніч ухвалять будь-який бюджет, який намалює уряд з урахуванням забаганок Банкової.

Тепер щодо Трудового і Житлового кодексів. Їхнє прийняття відкладеться тому, що, як ми бачимо із повідомлень у пресі, назрівають істотні перетрушування у Кабінеті міністрів – Банкова незадоволена його роботою.

Чимало галасу наробили і повідомлення про можливе звільнення Дмитра Табачника з посади міністра освіти і науки, молоді та спорту України. Так ось, я думаю, що ідея вибити міністерське крісло з-під Табачника витала давно, проте шанс отримати від цього політичні дивіденди вони втратили. На цей крок Президенту Віктору Януковичу треба було йти ще до початку вступної кампанії.

Звичайно, зміни потрібні. Може, це вже і затерта фраза, але нова кров зі свіжими ідеями потрібна. Хоча... Скажу словами байки: «А вы , друзья, як ни садитесь, все в музыканты не годитесь».

Якщо влада поставила на монополізацію економіки і корупцію, то ніякі реформи з такою гнилою метою здійснити нереально. Вони навіть і не були б сприйняті суспільством...


У цілому цього парламентського сезону триватиме деградація парламенту, зменшення ролі самої демократичної інституції – Верховної Ради, зведення до нуля парламентаризму у цілому. Загалом, триватиме гниття з посиленням неприємного запаху...

Павло Жебрівський,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1257