Полiтика

У суді над Пукачем засекретили навіть прізвище Гонгадзе

Печерський районний суд Києва сьогодні почав оголошення звинувачувального вироку колишньому генералові внутрішніх справ Олексію Пукачу, обвинувачуваному в убивстві журналіста Георгія Гонгадзе. Про це журналістам повідомив адвокат Лесі Гонгадзе Андрій Федур, який за власним бажанням і з дозволу суду залишив судове засідання, оскільки всі його матеріали потрапили під гриф «Секретно» і він не бачить доцільності свого перебування при оголошенні зазначеного документа.

За словами Федура, під гриф «Секретно» підпали не тільки матеріали справи, а й прізвища загиблого журналіста, Пукача, екс-міністра МВС України Юрія Кравченка, і сам факт скоєння злочину. «У зв'язку з чим я попросив дозволу суду покинути зал судового засідання на період оголошення цього цілком таємного державного документа... Я тільки хотів продемонструвати свою позицію, коли відповідно до того секретного документа стали секретними речі, такі як злочин і учасники злочину, я просто вважаю, що немає сенсу мені бути присутнім, от і все», - сказав Федур, повідомляє «УНІАН».

При цьому він висловив сподівання, що сьогодні суд завершить процедуру оголошення звинувачувального вироку.

Нагадаємо, 15 серпня Печерський районний суд Києва відхилив клопотання адвоката Мирослави Гонгадзе Валентини Теличенко про проведення експертизи звинувачувального вироку колишньому генералу МВС Олексію Пукачу на предмет вмісту в ньому державної таємниці.

Нагадаємо, Генпрокуратура 31 березня затвердила звинувачувальний вирок і передала в Печерський райсуд Києва для розгляду по суті кримінальну справу Олексія Пукача.

За даними ГПУ, досудовим слідством встановлено, що обвинувачений, на виконання наказів і вказівок міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка та інших посадових осіб, кримінальна справа відносно яких розслідується в окремому провадженні, у травні-вересні 2000 року перевищив владу і свої службові повноваження щодо громадського діяча Олексія Подольського та журналіста Георгія Гонгадзе і 17 вересня 2000 навмисно вбив останнього.

Крім цього, у липні 2003 року Пукач, зловживаючи своїм службовим становищем, дав вказівку працівникам міліції знищити офіційні документи, у тому числі про незаконне зовнішнє спостереження за Гонгадзе, чим перешкоджав досудовому слідству в розкритті вказаного вбивства.