У Великобританії спрямовані проти погромів жорсткі заходи, про які оголосив напередодні прем'єр-міністр Девід Кемерон, схоже, почали приносити результати. Минула ніч вперше з початку масових заворушень пройшла без інцидентів - поліції вдалося взяти під контроль ситуацію у Лондоні та інших великих містах країни.

Вже винесено перші вироки щодо погромників. Тим часом у Мережі з'явився відеоролик, із якого можна зробити висновок, що поліція і до виступу прем'єра не церемонилася з хуліганами. Експерти вже охрестили масові хвилювання «шопінг-бунтом» - здебільшого, погромники розбивали вітрини магазинів одягу і електроніки та викрадали товари, які не могли собі дозволити.

 

У ніч на четвер суд Манчестера засудив перших двох учасників масових заворушень до тюремного ув'язнення. 38-річний чоловік отримав 10 тижнів позбавлення волі за поведінку, яка створює загрозу безпеці громадян. За аналогічний злочин 18-річний молодий чоловік був засуджений до 16 тижнів ув'язнення.
 

У поліції вердикт суду назвали «першим із багатьох». Раніше суди у Лондоні та інших містах країни перейшли на цілодобовий режим роботи. Звинувачення, пред'явлені більшості підсудних, пов'язані з крадіжками із магазинів.

Перед правосуддям постають люди різного віку, але в основному це все-таки молодь. Переважну більшість підсудних суд визнає винними.


 
Серед обвинувачених, які опинилися у суді, був і 11-річний хлопчик, заарештований минулого понеділка разом з 20-ма іншими дітьми. Він з'явився у суді у синьому тренувальному костюмі Adidas. Дитина гризла нігті і переминалася з ноги на ногу, поки слухалася справу про свою участь у грабежі магазину у рідному місті Ромфорд (графство Ессекс). У суді з'ясувалося, що раніше хлопчик уже потрапляв у поле зору поліції. У результаті справу юного хулігана було передано у судову інстанцію за місцем проживання, а самого хлопчика звільнили, передавши на поруки сім'ї.

Напередодні прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон повідомив, що «вироки виносилися у минулу добу цілодобово, суди засідали всю ніч, щоб притягнути до відповідальності винних».

Британський прем'єр закликав до того, щоб запобіжні заходи та покарання для тих, хто буде визнаний винним у насильстві та вандалізмі, були максимально суворими із передбачених законом, включаючи тюремні терміни.

Головним осередком безладів, які почалися у суботу ввечері, стали околиці Лондона, де проживають представники національних меншин, іммігранти та їхні нащадки. Приводом для хвилювань стало вбивство поліцейськими у лондонському районі Тоттенхем на півночі міста місцевого жителя Марка Даггана.

Потім заворушення поширилися за межі столиці, зокрема, на міста Манчестер, Бірмінгем, Лестер, Вулвергемптон, Брістоль, Глостер і Вест-Бромідж.

З початку масових заворушень у Лондоні та інших містах Великобританії поліція затримала 1335 осіб, у тому числі у Лондоні 768, понад 200 із них уже пред'явлені звинувачення у порушенні громадського порядку, грабежах та інших правопорушеннях. Серед заарештованих найбільше афробританців віком 16-25 років. У ході сутичок потерпіли 111 поліцейських.

За матеріалами «Інтерфакс», «Newsru.com», РІА «Новости»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1173