Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді дозволити фізичним особам-підприємцям, що здійснюють медичну та ветеринарну практику, використовувати в роботі наркотичні засоби. Відповідний законопроект був зареєстрований учора, 20 липня, повідомляють «Українські новини».
Зокрема, документом пропонується надати медикам і ветеринарам право отримувати ліцензії на здійснення господарської діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
У пояснювальній записці зазначається, що на виконання відповідних міжнародних зобов'язань України до переліку наркотичних засобів та психотропних речовин віднесені деякі хімічні сполуки, що входять до складу лікарських та ветеринарних препаратів, які використовують фізособи в медичній і ветеринарній практиці.
При цьому ці люди, в силу специфіки своєї діяльності, практикують діяльність без створення юросіб, що не дозволяє поки отримати ліцензії на використання лікарських і ветеринарних препаратів, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини.
Нагадаємо, у січні Кабмін включив кетамін до переліку психотропних речовин, заборонивши його використання фізособами. При цьому кетамін використовується ветлікарями для введення тварин у наркоз, а значна кількість ветклінік в Україні зареєстровані як приватні підприємці.
Ця обставина змушувала клініки, крім ліцензування, проходити процедуру юридичного переоформлення.
Під тиском громадськості уряд відстрочив віднесення кетаміну до психотропних речовин до жовтня.
