Ситуація на українсько-російському кордоні контрольована, черг немає.
Як повідомили у Секторі з питань взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Державної митної служби України, з метою виконання доручення прем'єр-міністра України Миколи Азарова Держмитслужба затвердила план заходів щодо врегулювання ситуації з виникненням черг транспортних засобів на українсько-російському кордоні.
Держмитслужбою ведеться постійний моніторинг відповідних пунктів пропуску, у тому числі в режимі он-лайн спостереження, і хронометраж проведення митних процедур. Українська та російська митні служби працюють у тісній взаємодії на всіх рівнях - від керівників відомств до начальників регіональних митниць та окремих пунктів пропуску.
Проведені консультації у телефонному режимі між головою Держмитслужби Ігорем Калетником і керівником Федеральної митної служби Російської Федерації Андрієм Бельяніновим, повідомляє «УНІАН».
План заходів також передбачає постійне проведення зустрічей керівництва Департаменту організації митного контролю та оформлення з керівником Представництва митної служби Російської Федерації в Україні. Під час цих зустрічей будуть розглядатися питання взаємодії митних органів обох країн, у зоні діяльності яких розташовані пункти пропуску для автомобільного сполучення.
Завершується підготовка проекту Декларації між митними службами України та Росії про запровадження системи раннього попередження щодо виникнення надзвичайних ситуацій на спільному державному кордоні. Цей документ до 22 липня буде направлений Федеральній митній службі РФ.
Також буде розроблена можливість підписання Декларації про першочерговий пропуск через українсько-російський кордон товарів з обмеженим терміном зберігання.
Як повідомлялося, у Росії з 29 червня 2011 року набуде чинності закон від 28.12.2010 №394 «Про внесення змін в окремі законодавчі акти Російської Федерації у зв'язку з передачею повноважень щодо здійснення окремих видів державного контролю митним органам Російської Федерації». Цей федеральний закон передбачає передачу митним органам РФ повноважень щодо транспортного, ветеринарного і фітосанітарного контролю, у зв'язку з чим з початку липня спостерігається напружена ситуація у міжнародних автомобільних пунктах пропуску (МАПП) на російсько-українському кордоні.
