Суспiльство

«Укрзалізницю» реформуватимуть для інвесторів

Протягом 5-7 років монополіст залізничних перевезень «Укрзалізниця» переживе програму реформування. Схвалений Віктором Януковичем план необхідний для того, щоб міжнародні фінансові інститути кредитували, а інвестори вкладали кошти в українську адміністрацію залізничного транспорту. Про це повідомляє «ІнвестГазета» у своєму останньому номері за 18 липня.

Експерти, опитані «ІнвестГазетою», повідомили, що плани з реформування «Укрзалізниці» зріли давно, оскільки не мінялася з радянських часів структура підприємства не залишає можливості кардинальних економічних кроків. «Реформування необхідне, щоб відкрити шлях для довгострокового кредитування, а це найвірніша дорога до модернізації», - цитує видання Ігоря Лавриненка, керівника аналітичного департаменту громадської організації «Реформаторський клуб», пише «Обозреватель».

«Зараз структура «Укрзалізниці» - шість залізниць як господарських суб'єктів і окремі державні підприємства - це начебто і холдинг, але він дуже сильно обмежений у своїй господарській діяльності. Всі ці об'єкти не можуть бути приватизовані, вони не можуть бути корпоратизовані, з ними ніхто не може створити спільне підприємство, а тому неможливо залучення інвестицій », - сказав член Науково-експертної ради по залізничному транспорту Олександр Арбузов.

Як пише видання, на селекторній нараді, присвяченій підсумкам роботи підприємства в першій половині 2011 року, генеральний директор «Укрзалізниці» Володимир Козак повідомив, чтоекономіческая динаміка підприємства поки залишає бажати кращого. «Але якщо вникнути в експлуатаційні витрати, то у нас катастрофічна ситуація. Собівартість перевезень зросла на 15,7%, адмінвитрати збільшилися на 14,7%, витрати на паливо збільшилися практично на 42%, - сказав гендиректор «Укрзалізниці».

Найближчим часом законопроект, який передбачає створення державного акціонерного товариства на базі «Укрзалізниці», буде розглянуто у Кабінеті міністрів, а потім внесений до Верховної Ради, повідомляє «ІнвестГазета».