Суспiльство

Держветфітослужба: Заборона на іноземні овочі не вводилася

Держветфітослужба: Заборона на іноземні овочі не вводилася

Інформація про введення Україною заборони на ввезення овочів з Європейського Союзу не відповідає дійсності. Про це повідомив прес-секретар Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України (Держветфітослужби) Анатолій Осадчий.

Як повідомляє «ЛІГАбізнесІнформ» з посиланням на відомство, контроль за європейськими овочами був посилений ще у червні, відповідне рішення N4250 - 012 - 1 було прийнято Міністерством агрополітики і продовольства 9 червня 2011 року у зв'язку зі спалахом кишкової інфекції в країнах ЄС.

«Згідно цьому рішенню, в Україні на сьогоднішній день проводиться розширений контроль усіх видів овочів, що імпортуються з ЄС, іншими словами, від імпортерів вимагають надання на кордоні документів, що підтверджують проведення дослідження на наявність бактерії групи кишкової палички в овочах, що ввозяться. Якщо таке дослідження не було проведене в країні, з якої ведуться постачання, його можуть провести акредитовані вітчизняні лабораторії ветфітослужби», - мовиться в офіційному повідомленні відомства.

«Ні минулого тижня, ні сьогодні додаткових вказівок відповідні органи від Мінагропроду не отримували, - підкреслюють в Держветфітослужбі. - Єдина заборона, яка зараз діє на території України, - це заборона на ввезення бобів з Єгипту, яку було введено згідно з рішенням №4811-012-1 від 7 липня 2011 р. Раніше згідно з рішенням №4351-012-1 від 15 червня 2011 р. була введена заборона на ввезення бобів з ЄС».

Нагадаємо, раніше на офіційному сайті відомства з'явилося повідомлення про введення тимчасової заборони на ввезення до України продуктів без спеціальних досліджень.

«Тимчасово заборонено ввезення до України з країн Євросоюзу деяких продуктів рослинного походження без офіційного документа про проведені дослідження на бактерії групи кишкової палички. Серед цих продуктів картопля, помідори, цибуля, капуста, морква, буряк, огірки, боби і деякі інші», - мовиться в повідомленні на сайті відомства.