Полiтика

У ВРЮ не отримували скарг на Кірєєва

Голова Вищої ради юстиції Лідія Ізовітова зазначає, що у Вищій раді юстиції немає скарг на дії судді Печерського райсуду Києва Родіона Кірєєва.

«До Вищої ради юстиції ніколи не надходили скарги на дії судді Кірєєва Р.В. і не призначалися відповідні перевірки», - сказала Ізовітова, повідомляє «УНІАН».

У ВРЮ нагадали, що до повноважень Вищої ради юстиції належить внесення подань Президентові України щодо призначення суддів на посади або про звільнення їх з посад, у тому числі і за порушення присяги, призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад, розгляд справ про порушення суддями і прокурорами вимог щодо несумісності та скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних і місцевих судів, а також прокурорів.

Як повідомляв ForUm, 6 липня екс-прем'єр-міністр України, лідер Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що суддя Кірєєв, який розглядає її справу, неодноразово порушував суддівську присягу. «Ми заявили про відведення судді, який щонайменше 20 із 32 разів порушував суддівську присягу...», - заявила вона.

За словами лідера «Батьківщини», за всю суддівську кар'єру Кірєєв розглянув лише 32 кримінальні справи, із яких 20 були «проти наркоторгівлі, виробництва наркотиків, тих, хто кришує наркомафію, проти вбивць». При цьому, за словами Тимошенко, ці справи були закриті, хоча у них був явний склад злочину. Крім того, за словами екс-прем'єра, в одній із цих справ «виробляли і торгували наркотиками представники чинної влади».

«Він (Кірєєв - ред.), швидше за все, просто брав за це хабарі. Він перебуває на гачку у цієї влади, і проти нього треба порушувати кримінальну справу», - сказала Тимошенко.