Перед підписанням газових контрактів у січні 2009 року екс-прем'єр Юлія Тимошенко заявляла екс-голові «Нафтогазу» Олегу Дубині, що її директиви прийняті Кабміном. Такі свідчення самого Дубини є у матеріалах «газової справи» щодо екс-прем'єра, які є у розпорядженні «Української правди.
За словами Дубини, він повідомив Тимошенко, що відмовляється підписувати газові контракти без рішення Кабміну.
«Ця розмова відбулася у кабінеті прем'єр-міністра Росії Путіна. Я спілкувався з Тимошенко один на один і свідків цієї розмови не було», - зазначив він.
«Тільки після відмови підписувати контракти Тимошенко надала мені директиви від 19 січня 2009 року, затверджені особисто нею, на яких стояла печатка Кабінету міністрів України», - розповів Дубина.
За словами екс-глави «Нафтогазу», він запитав у Тимошенко, чи затверджені директиви рішенням уряду. Прем'єр на це відповіла: «Так, затверджені. 19 січня 2009. Турчинов це рішення урядом прийняв».
Дубина стверджує, що не мав підстав не довіряти словам Тимошенко і не міг подзвонити комусь із членів уряду, щоб перевірити сказане прем'єр-міністром, оскільки вона постійно була поруч.
Крім того, у «газовій справі» був допитаний заступник директора Інституту держави і права імені Корецького Володимир Нагребельний.
У ході слідчих дій він заявив: «За результатами проведеного аналізу (директив) встановлено неможливість їх кваліфікувати як директиви уряду, затвердження яких регулюється законодавством України».
Як відомо, підпис Тимошенко під директивами завірений гербовою печаткою Кабміну.
У ході допиту співробітники секретаріату Кабміну процитували Порядок роботи з документами, де зазначається: «Великі гербові печатки Кабінету міністрів зберігаються у начальника Управління документального забезпечення і ставляться у визначених законодавством випадках на документах, підписаних керівництвом Кабінету міністрів».
Нагадаємо, 4 липня адвокат лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко Сергій Власенко зажадав очної ставки з колишнім Президентом України Віктором Ющенком та екс-головою правління «Нафтогазу» Олегом Дубиною.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом