Свiт

Англійські цирки залишаться без дресированих тварин

Члени парламенту Великобританії проголосували за заборону на утримання у цирках країни дресированих тварин. Нововведення було підтримане членами всіх партій, незважаючи на те, що британський прем'єр-міністр Девід Кемерон виступав проти заборони.

За словами представника Консервативної партії Марка Прітчарда, який очолив кампанію щодо заборони на утримання тварин у цирках, на Даунінг-стріт на нього чинився тиск. Прітчард заявив, що завдяки своїй непробивності та товстошкірості він не став звертати уваги на спроби заблокувати проект.


Прітчард назвав факт утримання звірів у цирку насильством над ними і порівняв їхню «роботу» з такими ж жорстокими видовищами, як собачі бої та цькування борсуків псами. На ці його заяви парламентарі відреагували схвальними вигуками.


Як вказує журнал TNT, заборона на утримання тварин у британських цирках набуде чинності у липні 2012 року. Як уряд буде реалізовувати прийняту постанову, поки невідомо. Також не повідомляється, як керівництво британських цирків відреагувало на заборону.

Захисники тварин, а також представники Королівської служби щодо запобігання жорстокого поводження з тваринами назвали прийняття законопроекту своєю особистою перемогою. Як показали результати опитувань громадської думки, більшість британців вітають заборону.

Марк Прітчард не повідомив, як багато диких тварин утримуються у цирках Великобританії.


За матеріалами «Лента.ру», «The independent»