Полiтика

Гримчак каже, що Могильов повторює «злочин» Луценка

Пенсії співробітникам МВС за схемою, за яку судять Юрія Луценка, нараховувалися до нього і продовжують нараховуватися при нинішньому міністрі внутрішніх справ Анатолію Могильову. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції народний депутат із фракції НУНС у Верховній Раді України Юрій Гримчак, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Гримчак зазначив, що про це свідчить перелік звернень керівників МВС, які у різні роки направлялися до Кабінету міністрів з тим, щоб зарахувати окремим співробітникам цивільний стаж при нарахуванні міліцейських пенсій, а також перелік відповідей Кабінету міністрів.

За словами Гримчака, МВС надало цей перелік Генпрокуратурі, однак, за рішенням слідчого, всі ці документи були виділені для додаткової перевірки. Він нагадав, що сторона звинувачення пояснила на суді виділення цих документів тим, що вони не мають значення для розгляду даної кримінальної справи.

Депутат також нагадав, що Луценко просив у зв'язку з цими матеріалами заслухати у суді екс-прем'єр-міністра Віктора Януковича, колишнього першого віце-прем'єр-міністра Миколу Азарова, екс-міністра внутрішніх справ Василя Цушка, а також чинного главу МВС.

Зокрема, Гримчак продемонстрував журналістам копію відповіді Кабінету міністрів на аналогічний запит екс-міністра внутрішніх справ Цушка, де значиться резолюція за підписом першого віце-прем'єр-міністра, міністра фінансів Миколи Азарова: «Погодитися, як виняток».

«Точно такий же лист, з точно таким же текстом, перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов підписав свого часу у відповідь на лист міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, один в один, навіть текст той самий. Я думаю, що навіть люди, які готували відповідь Турчинову, були ті ж, які працювали при прем'єрі Януковичу... Тобто це така практика», - сказав він.

Гримчак підкреслив, що відмова Луценку у праві викликати як свідків або експертів інших керівників МВС з даного питання є порушенням його права на захист.

Він підкреслив, що суд, спираючись на рішення слідчого прокуратури, також не бачить сенсу у тому, щоб викликати свідків, на яких наполягає Луценко та його захист, і стверджує, що їх відсутність не перешкодить всебічному та справедливому розгляду справи.

«Ми вважаємо, що це не так. Бо якщо суд на сьогоднішній день ... стає на бік Генпрокуратури, то фактично сьогодні у нас зал судових засідань має виглядати інакше: на одному боці повинні сидіти Генпрокуратура і суд, на іншому - обвинувачений та безпека», - сказав він.

Таким чином, за словами Гримчака, суд фактично став на бік прокуратури.

Як повідомляв ForUm, Юрій Луценко був затриманий 26 грудня 2010 підрозділом СБУ «Альфа» біля свого будинку у Києві. Його утримують у Лук'янівському СІЗО.

23 травня Печерський райсуд Києва почав розгляд справи екс-міністра внутрішніх справ України Луценка.

За даними Генпрокуратури, Луценку інкримінується заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, та зловживання владою, скоєне співробітником правоохоронного органу.

У Генпрокуратурі збиток державі від дій Луценка на посаді міністра оцінюють у 970 тис.грн.