Міністр закордонних справ Сірії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає санкції, введені проти нього країнами ЄС, як оголошення війни.

Що саме в рамках цієї «війни» має намір зробити керівництво Сірії, дипломат не уточнив.

Раніше Євросоюз оголосив санкції проти ряду високопоставлених сірійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних із сірійським керівництвом.

Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а пов'язаним з режимом чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС.

Сірійський міністр також сказав, що дамаск не потерпить ніякого зовнішнього втручання у внутрішні справи. Він, зокрема, виключив можливість встановлення над Сірією зони, забороненої для польотів або іншу форму іноземного військового втручання.

Крім того, Муаллем закликав Туреччину переглянути її жорстку позицію відносно сірійського керівництва. Раніше Анкара в категоричній формі зажадала від дамаску припинити насильство відносно власного населення. Ця вимога була викликана тим, що вже більше десяти тисяч сірійців з прикордонних районів утекли від свого уряду до Туреччини. При цьому потік вимушених переселенців не вичерпується.

У зв'язку з цим турецький президент Абдулла Гюль зажадав від сірійського колеги Башара Асада оголосити про створення в Сірії плюралістичної багатопартійної системи, проведення там чесних виборів під спостереженням іноземних представників, припинення насильства і надання свободи ЗМІ.

Сірійці поки ці вимоги виконати не готові.

За матеріалами «Лента.ру», «AFP».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

743