Білорусь у разі різкого погіршення економічного становища може закрити кордони і повністю відмовитися від імпорту. Про це заявив президент країни Олександр Лукашенко. При цьому білоруський лідер не пояснив, що саме він має на увазі, коли говорить про «закриття» кордону.

«Якщо буде катастрофа, то ми закриємо кордони і відмовимося від імпорту», ​​ - сказав він, додавши, що «зараз одягнутися та поїсти у нас є що». При цьому Лукашенко висловив упевненість, що до економічної катастрофи у Білорусі не дійде, а у найближчі кілька місяців ситуація на споживчому ринку країни стабілізується.

«Ми ні на крок не відступимо від нашої соціально-економічної моделі. Ми йшли своїм шляхом і будемо ним іти», - підкреслив президент, додавши, що поки не бачить необхідності у «затягуванні пасків».

З початку поточного року влада Білорусі бореться з валютною кризою. Вона виникла після того, як населення, побоюючись девальвації національної валюти, кинулося скуповувати долари і євро. У результаті в країні різко зросли ціни на імпорт і утворилося кілька курсів рубля. Після вимушеної девальвації рубля (на 55 відсотків до долара США) офіційний Мінськ розглядав можливість запровадження держмонополії на імпорт низки споживчих товарів.

Білорусь сподівається виправити ситуацію за допомогою зовнішнього фінансування. Антикризовий фонд ЄврАзЕС, який контролюється Росією, має намір видати Білорусі 800 мільйонів доларів вже у червні 2011 року. Мінськ так само попросив кредит у МВФ. Натомість за фінансову підтримку кредитори вимагають економічних реформ і приватизації держпідприємств.

Варто зазначити, що влада Білорусі вже закрила кордони для експорту низки споживчих товарів і палива. Білорусів, які протестують проти подібних обмежень, офіційний Мінськ записав у спекулянти. Крім того, влада країни фактично санкціонувала застосування сили для розгону невдоволених новими правилами переміщення товарів через кордон.

За матеріалами «Лента.ру», «Інтерфакс»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

639