В Україні потрібно прийняти освітній кодекс, в який включити закони про дошкільну, середню, професійну і вищу освіту і підготовку вищих наукових кадрів (ВНК). Таку точку зору в ексклюзивному коментарі кореспондентові ForUm’у висловив професор, проректор університету «Україна», глава робочої групи з суспільних комунікацій Суспільної гуманітарної ради при Президентові України Валерій Бебик.
Коментуючи конфлікт між міністром освіти Дмитром Табачником і послом США Джоном Теффтом, Бебик сказав: «При зустрічах Табачника з послом США я свічку не тримав. І тому хай спочатку висловиться американський дипломат з цього приводу».
«Що стосується американської системи освіти, то після польоту в космос Юрія Гагаріна США (зусиллями Дж. Кенеді) багато що взяли з радянського досвіду організації вищої освіти», - зазначив учений і додав: «Наприклад, нинішня система дистанційного навчання практично побудована на принципах нашої заочної освіти з додаванням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій і кейс-методик. А ідея корпоративного університету - це творчо перероблена ідея заводу-втуза, коли провідні технічні вузи створювали філії своїх деканатів і кафедр на виробництві. Ми, до речі, в Університеті «Україна» вже повернулися до цієї ефективної практики підготовки інженерів».
Відносно ідеї ліквідувати в Україні 800 вузів Бебик вважає, що «це ніж в спину Адміністрації Януковича, яка у результаті отримає колосальні студентські обурення». «Пригадайте, з чого почалися студентські протести у 2004 р.? Правильно, зі спроби об'єднати два університети в Сумах. Студенти восени вийшли на вулицю, а їх облили з брандспойтів крижаною водою. Що вони повинні були робити? Правильно, йти до Києва за справедливістю. З цього і почалася так звана «помаранчева революція»!», - сказав він.
«Я думаю, тут Табачника (оскільки він ще недостатньо знає систему освіти) його апарат просто підставив. У нас, дійсно, 861 вуз, лише є одне «але»: з них 511 мають I-II рівень акредитації (вищі училища, технікуми, коледжі), які ніде в світі не вважаються університетським рівнем!», - зазначив учений.
«Отже, насправді, університетів у нас лише 350. А це, як кажуть в Одесі, «дві великі різниці». І ця кількість знаходиться на рівні світових стандартів», - резюмував Бебик.
Як повідомляв ForUm, міністр освіти Дмитро Табачник в інтерв'ю російській радіостанції «Эхо Москвы» заявив, що поради посла США у сфері освіти направлені на відкіт України до третього світу.
У відповідь Посольство США в Україні заявило, що, незважаючи на звинувачення міністра освіти і науки, молоді і спорту Дмитра Табачника, готове і надалі сприяти зміцненню системи освіти в Україні.
Також Табачник вважає, що для забезпечення освітніх потреб населення України достатньо 90 вищих навчальних закладів.
Лєра Нєжина,
