Верховна Рада України сьогодні відмовилася включити до порядку денного сесії проект закону про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією про співпрацю в будівництві енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької АЕС.
Даний документ, ініційований фракцією НУ-НС, підтримали 5 з 226 необхідних голосів народних депутатів.
Законопроектом передбачалося денонсувати угоду між Кабінетом міністрів України і урядом Російської Федерації про співпрацю в будівництві енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької АЕС, підписану 9 червня 2010 року в Києві і ратифіковану Верховною Радою України.
На думку авторів, денонсація угоди повинна була «значно скоротити ризики для енергетичної й екологічної безпеки України, підсилити економічну незалежність України, відмовитися від неефективних витрат і непотрібних зовнішніх запозичень».
Як повідомляв Forum, 13 квітня прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з главою уряду Росії Володимиром Путіним заявив, що підготовку кредитної угоди щодо будівництва 3 і 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС необхідно завершити в найкоротші терміни.
«Враховуючи важливість для наших країн проекту щодо споруди третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, вважаю за необхідне завершити в найкоротші терміни підготовку кредитної угоди з «Ощадбанком Росії» про фінансування цього проекту», - зазначив Азаров.
За матеріалами «РБК-Україна», «Подробиці»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом