У фракції «БЮТ-Батьківщина» вважають, що до українських високопосадовців слід було б застосувати такі ж санкції, як до сотні білоруських чиновників, яким заборонили в'їзд до європейських країн і заблокували їхні рахунки. Про це заявив бютівець Сергій Міщенко.
Депутат повідомив, що правова ситуація в країні, переслідування політичних опонентів вимушують народних депутатів ініціювати зустріч з послами європейських країн. «Я впевнений у тому, що дієвим було б зараз з боку Ради Європи, європейської і міжнародної громадськості поступити по аналогії з Білоруссю - вибрати сто чиновників, які дійсно на сьогоднішній день є корумпованими і проводять політику політичних репресій», - сказав він, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».
Міщенко також зазначив, що йдеться не лише про політичних опонентів, але і про переслідування учасників «податкового Майдану», заборону протестних акцій в Києві.
«Вони не зможуть їздити ні до Монте-Карло, ні до Канн відпочивати, а там вілли. Усі їхні рахунки за кордоном, куди вони їздитимуть? Хай їздять в Гагри, в Сочі відпочивати, на лижний курорт «Червона Галявина». А Швейцарія, Австрія, Франція будуть закриті. Я думаю, що це дуже істотна санкція. Я думаю, що Європейський Союз прийде до цього, бачивши те, що відбувається», - зазначив нардеп.
Депутат відмовився назвати імена чиновників, яких, на його думку, слід було б включити до цього списку. «Я зробив пропозицію, що тут потрібно ввести, а країни Євросоюзу хай самі визначаються, хай рейтинг складають, хай Європа сама визначається, шоб не говорили, що ми їй списки пишемо», - додав він.
Нагадаємо, після подій 19 грудня ЄС ввів низку санкцій проти офіційного Мінська.
