На наступному тижні Верховна Рада планує приступити до розгляду пакету з восьми законопроектів, які стосуються виконання плану щодо спрощення візового режиму з Євросоюзом. Про це перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявив на зустрічі у Києві з державним секретарем з питань ЄС МЗС Іспанії Дієго Лопесом Гаррідо.
Клюєв висловив упевненість, що у найкоротші терміни ці документи будуть прийняті.
Він також зауважив, що Україна значно активізувала виконання плану щодо лібералізації візового режиму з Європейським Союзом, повідомляє «УНІАН».
У свою чергу, коментуючи останнє комюніке Єврокомісії «Нова відповідь сусідству, яке змінюється», Гаррідо заявив, що Україна є важливим партнером Євросоюзу у рамках Європейської політики сусідства.
Він зазначив, що Україна є третьою країною за обсягами фінансування з боку ЄС після Марокко і Єгипту. «Нам здається, що Україна має прекрасне майбутнє», - заявив держсекретар з питань ЄС МЗС Іспанії.
Учасники зустрічі детально обговорили процес переговорів України та ЄС щодо створення зони вільної торгівлі, спрощення візового режиму, а також перспективи підписання угоди про асоціацію. Іспанський дипломат висловив надію, що всі ці процеси будуть успішно завершені до кінця поточного року.
Нагадаємо, Україна і ЄС підписали угоду про спрощення візового режиму у червні 2007 року. Вона набула чинності з 1 січня 2008 року.
22 листопада 2010 ЄС надав Україні План дій щодо скасування віз, який передбачає законодавчі зміни, ратифікацію низки міжнародних документів та належну імплементацію цих рішень на практиці.
Президент України Віктор Янукович обіцяв реалізувати план до осені 2011 року, тоді як експерти називали реальним терміном виконання усіх передбачених заходів 2013-2015 рр.
22 квітня 2011 Президент затвердив Національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.
