Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко планує в прокурорському порядку оскаржити незаконність слідчих дій, які проводилися напередодні, 24 травня, в Генеральній прокуратурі в рамках кримінальної справи щодо газових угод 2009 року. Про це повідомив захисник Тимошенко Сергій Власенко сьогодні журналістам.
«Ми готуємо зараз низку заяв, зокрема близько 4 заяв про злочин, скоєний учора під час абсолютно незаконних і грубих дій, які хтось називає слідчими діями, а ми називаємо порушенням закону», - сказав Власенко.
За його словами, зараз також готується скарга від імені Тимошенко на ім’я генерального прокурора Віктора Пшонки щодо подій, які відбувалися 24 травня в Генпрокуратурі, коли Тимошенко добровільно з'явилася для проведення слідчих дій, повідомляє «УНІАН».
«Але у нас немає ілюзій, що генеральний прокурор відреагує на якісь скарги, відреагує на якісь порушення закону і Конституції. Сьогодні генеральний прокурор - це дах для політичних репресій, для розправ і для порушення закону. І тому, коли ми пишемо скарги, ми не розраховуємо на те, що він їх задовольнятиме. А ми розраховуємо на те, що ми пройдемо всі інстанції, і потім, коли ця кримінальна влада буде усунена народом України, потім кожна людина, яка допускала порушення закону і таким чином поводилася з людьми, які не порушували закон, щоб вони всі відповідали. Ми просто документуємо всі їхні злочини», - у свою чергу, заявила Тимошенко.
Нагадаємо, вранці 24 травня лідера «Батьківщини» Юлію Тимошенко затримали за рішенням Печерського райсуду Києва.
Пізніше заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що Тимошенко не заарештують. Крім того, за його словами, Тимошенко пред'явлено звинувачення у справі про газові контракти.
Увечері того ж дня її випустили з ГПУ.
Як раніше писав Forum, Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко за фактом перевищення влади і службових повноважень під час підписання у 2009 році контрактів між Україною і Російською Федерацією на постачання і транзит газу.
