Національний банк Білорусі девальвував білоруський рубль на 56%. Про це пише «Бі-бі-сі».

Оголосивши про нове співвідношення білоруського рубля з іноземними валютами, білоруські офіційні особи і контрольована державою преса не вживають слово «девальвація», але повідомляють про заходи, які покликані забезпечити «єдиний рівноважний курс білоруського рубля на всіх сегментах внутрішнього валютного ринку».

«Підтримці стійкості білоруського рубля сприятимуть подальші кроки уряду та Національного банку, спрямовані на досягнення макроекономічної збалансованості у країні», - сказано у поширеному у понеділок прес-релізі Нацбанку Білорусі.

Лідери опозиційних правих партій називають Лукашенка «могильником» білоруського суверенітету. І навіть «помірковані» щодо Москви опоненти білоруського президента впевнені, що Кремль у ситуації, що склалася, розігрує свій сценарій.

«З Лукашенком у Росії вже ніхто розмовляти не бажає. Де Москва шукатиме нових співрозмовників? У номенклатурі! Свої будуть шукати серед своїх», - зауважив на прес-конференції у Мінську засуджений за організацію вуличних протестів екс-кандидат у президенти Володимир Некляєв.

«Основним політичним гравцем у ситуації, що змінюється, буде Росія. Нам з Росією не тільки з економічних, а й з політичних питань потрібно вести діалог», - вважає Некляєв.

Медіа-експерт Геннадій Константинов зазначає, однак, що оцінки білоруських політичних гравців ніяк не впливають на розвиток сьогоднішніх подій.

«Поки очевидно тільки одне: дві актуальні медійні інтриги вичерпані. Вже ясно, що Лукашенко ні про що не домовився з Путіним 19 травня. І майже напевно Білорусь не дала притулок дружині та доньці Каддафі. Будь по-іншому, знайшлося б чим «підгодувати» знесиленого білоруського «зайчика», - зауважує Константинов.

Між тим вечір понеділка білоруси провели у нервових чергах. Під'їзди до столичних автозаправок блокували десятки машин - з вівторка бензин стає дорожче у середньому на 20%, дизпаливо - на 24%.

Крім того, у гастрономах до глибокої ночі – людський натовп.

Вкласти заощадження у побутову техніку і меблі встигли ті, хто засумнівався у президентських словах тижнем-двома раніше. Як у пору СРСР, на дивани-телевізори-холодильники записувалися у чергу: зазвичай рясні магазинні полиці-зали спорожніли, як тільки у долара в Білорусі з'явилося кілька обмінних курсів.

Паніка біля продовольчих прилавків, утім, спалахнула паралельно з «меблево-телевізійною», окресливши у різних регіонах Білорусі - і у провінції, і у столиці - зловісний народний прогноз: люди кинулися скуповувати сіль і сірники.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

742