Європейський суд з прав людини вже почав розглядати позов екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка, повідомив в ефірі «5 каналу» депутат від фракції НУ-НС Юрій Гримчак.
«Європейський суд з прав людини вже почав розглядати справу, як це не дивно звучить, «Луценко проти України». Європейський суд зробив запит до уряду України. Питання є там, їх 5 пунктів, до 3 червня мають дати відповідь», - заявив Гримчак.
«На сьогоднішній день все, що отримуємо із прокуратури, ми теж відправляємо до Європейського суду. Ми отримали відмову від надання послуг лікаря, що є порушенням резолюції ООН. Це стаття 91, згідно з якою слідство дозволяє користуватися під час перебування у в'язниці послугами лікаря, ненадання лікарської допомоги розцінюють як тортури, це порушення права не тільки на свободу, але права на життя і здоров'я», - додав депутат.
Від також заявив, що Луценко може залишитися у СІЗО і після 26 травня.
За словами депутата, коли Генпрокуратура передасть справу екс-глави МВС до суду, Луценку доведеться ще чекати першого засідання Феміди.
«Є невеличка прогалина у законодавстві. Як тільки прокуратура передасть кримінальну справу до суду, то у цей проміжок часу рішення щодо утримання Луценка до 26 травня автоматично продовжується до тих пір, поки суд не розгляне цю справу заново і обере запобіжний захід», - підсумував Гримчак.
Як повідомляв ForUm, екс-глава МВС Юрій Луценко був заарештований 26 грудня 2010 року і зараз перебуває у Лук'янівському СІЗО.
27 грудня Печерський районний суд Києва виніс рішення про взяття під варту Луценка строком на два місяці.
16 лютого 2011 Печерський районний суд Києва продовжив Луценку термін утримання під вартою ще на два місяці.
20 квітня Луценко повністю завершив ознайомлення з матеріалами 47 томів кримінальної справи, порушеної проти нього.
21 квітня Апеляційний суд Києва залишив на один місяць під вартою колишнього міністра внутрішніх справ України Луценка.
28 квітня Луценко письмово поінформував керівництво Київського СІЗО про відмову вживати їжу.
5 травня Луценко заявив, що опиратиметься примусовому годуванню, навіть якщо співробітникам СІЗО доведеться застосовувати силу.
