Зокрема, офіційний Токіо тримав у таємниці щонайменше 5 тисяч вимірів радіації і оцінку відносно можливого поширення радіації після березневих подій на японській АЕС.
«Така позиція була помилковою», - підкреслив радник японського прем'єр-міністра. Госі Хосоно пообіцяв, що надалі вся інформація про АЕС «Фукусіма-1» даватиметься до розголосу і поширюватиметься негайно.
Японський друк також зазначає, що аварія на АЕС «Фукусіма-1» показала неефективність створеної в країні системи збору даних про радіацію з атомних станцій. На розробку й експлуатацію цієї системи було витрачено 341 мільйон доларів. Але система, запущена у 1987 році, була повністю виведена з ладу після землетрусу магнітудою 9 і цунамі, що послідувало за ним. Хвиля цунамі просто відрізала систему від зовнішніх джерел електроспоживання. Без постачання електроенергією ззовні система не змогла працювати.
Нагадаємо, після руйнівного землетрусу 11 березня і цунамі на АЕС «Фукусіма-1» відмовила система охолоджування, і на об'єкті був введений режим НС.
Згодом на декількох енергоблоках країни сталися вибухи, що привели до викиду радіоактивних елементів в атмосферу. Власті евакуювали людей з 20-кілометрової зони довкола АЕС. Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення у ряді районів Японії радіоактивних елементів у повітрі, морській і питній воді і в продуктах харчування.
За матеріалами «Вісті», «ІТАР-ТАРС».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом