У Білорусі стали закриватися магазини через дефіцит імпортних товарів, зокрема дитячих соків, памперсів, засобів гігієни, побутової хімії. 600 тисяч чоловік припинили роботу через ситуацію на валютному ринку.

У магазинах почалася поголовна «переоцінка»: на багатьох товарах немає ціни, а деякі торговельні точки і зовсім планують закритися на декілька днів. Аналогічні настрої на ринках Мінська.

За словами підприємців, простіше піти у відпустку, ніж торгувати в збиток. Брак завезених товарів пов'язаний з тим, що імпортерам не вистачає валюти і впевненості у реальному курсі білоруського рубля.

Нестабільність позначається і на білоруських товарах: ціни на них щодня міняються. За словами глави статистичного комітету Білорусі Володимира Зіновського, близько 600 тисяч чоловік припинили роботу через ситуацію на валютному ринку.

Олександр Лукашенко обіцяв найближчими днями вирівняти ситуацію на валютному ринку і запевнив, що катастрофічної ситуації на споживчому ринку вже немає.

31 березня Національний банк Білорусі спростував чутки про девальвацію і запевнив, що знецінення національної валюти повністю унеможливлюється. При цьому НББ рекомендував банкам обмежити видачу споживчих і автокредитів.

У березні міжнародні агентства (Standard & Poor's і Moody's) понизили кредитні рейтинги Білорусі. 21 квітня з'ясувалося, що через валютні труднощі «Білпошта» не може повернути борг «Пошті Росії». У Мінську визнали, що йдеться про декілька мільйонів доларів. «Білпошта» була вимушена припинити прийом міжнародних грошових переказів у білоруських рублях. Об'єми переказів, зокрема, до Росії, збільшилися в десятки разів.

27 квітня Нацбанк зняв обмеження змінного курсу білоруського рубля на позабіржовому ринку. Мінськ сподівався, що курс долара зійдеться на рівні 5 тисяч рублів. При цьому деякі банки 28 квітня вимагали за долар уже 5,5 тисяч рублів.

За матеріалами РІА «Новини», «ТСН»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

876