62 цивільні особи загинули під час антиурядових виступів у Сірії в п'ятницю, оголошену опозицією «днем гніву», повідомляють представники міжнародних правозахисних організацій.
 
 
За даними лондонських правозахисників, більше половини загиблих було вбито під час стрілянини, відкритої представниками сил безпеки в місті Дераа.
 

Крім того, 13 людей було застрелено в місті Растан, де одягнені в цивільне прихильники президента Башара Асада відкрили вогонь по опозиційному мітингу в той момент, коли там зачитувалася заява приблизно 50 членів правлячої партії Баас про вихід з її лав. За інформацією сірійської влади, протестуючі вбили п'ятьох військовослужбовців.
 


Раніше США ввели санкції проти сірійських чиновників, включаючи двох родичів президента країни Башара Асада. До списку осіб, до яких будуть застосовані санкції, потрапили командувач бригадою сірійської армії Махір Аль-Асад, голова сірійської розвідслужби Алі Мамлюк і колишній глава сірійської служби політичної безпеки провінції Дера Атиф Наджиб.

Під американські санкції підпадають також сірійська служба розвідки і структури іранського корпусу вартових ісламської революції, що знаходяться в Сірії.

Усім американським громадянам та компаніям забороняється здійснювати операції зі згаданими в указі президента особами та організаціями.

У той же час, не менше 50 членів правлячої в Сірії Партії арабського соціалістичного відродження (ПАСВ або Баас) вийшли зі складу цього політичного об'єднання в місті Растан. Про це повідомили сьогодні в одній з правозахисних організацій країни. Декларація про вихід з партії була зачитана під час однієї з антиурядових демонстрацій у місті.

Напередодні Рада з прав людини ООН ухвалила резолюцію, що засуджує застосування сили владою проти мирних демонстрантів у Сірії. За резолюцію проголосували 26 країн, дев'ять виступили проти, ще сім утрималися.

Резолюцію підтримали США, країни Євросоюзу, а також низка африканських і латиноамериканських держав, включаючи Уругвай і Мексику. Проти проголосували, зокрема, Росія, Китай, Пакистан, Куба, Еквадор.

Утрималися кілька арабських держав, включаючи Йорданію і Катар.

Делегати з Росії розкритикували резолюцію. За їхніми словами, її прийняття - черговий доказ того, що в Раді з прав людини ООН діє політика подвійних стандартів. Представник КНР також звинуватив Раду в застосуванні політики подвійних стандартів. Він додав, що прийняття резолюції не призведе до вирішення проблем у Сірії.

Представник Куби, зі свого боку, сказав, що Рада перетворюється на інструмент із впровадження войовничих ініціатив США та їхніх союзників у Європі. «Коли йдеться про те, щоб звинуватити будь-яку країну на півдні, для цього виділяються всі гроші світу», - підкреслив він.

За матеріалами «newsru.com»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1229