Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вручив працівникам апарату парламенту і народним депутатам відмінності ВР за особистий внесок у ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи.
Серед нагороджених був народний депутат Іван Плющ, який у 1986 році працював головою виконкому Київської обласної ради.
Плющ пригадав події тих днів, і висловив співчуття, що тема Чорнобиля в Україні почала відкрито обговорюватися тільки з 1990 року, коли у грудні цього року парламент заслуховував інформацію про екологічну ситуацію після аварії на АЕС.
Литвин повідомив, що зараз в апараті парламенту працює 51 людина з тих, хто був безпосередньо учасником ліквідації аварії в Чорнобилі. За його словами, ці люди «своїм життям і здоров'ям зупинили планетарну біду, зберегли світ і життя».
Литвин висловив думку, що аварія, що сталася на АЕС в Японії, «актуалізувала тему Чорнобиля, яку намагалися закрити і забути», повідомляє «УНІАН».
«Можливо, враховуючи це, і відбувся представницький саміт в Україні, були зібрані кошти в сумі 550 млн. євро для вирішення проблеми будівництва надійного «саркофага» і реалізації інших чорнобильських проектів», - зазначив він.
Голова ВР виразив надію, що до 2015 року новий захисний «саркофаг» над четвертим аварійним блоком ЧАЕС буде побудований.
Литвин зазначив, що сьогодні головне завдання полягає в тому, щоб не тільки «законсервувати» атомну станцію, але і в тому, щоб зберегти унікальну традиційну культуру Полісся.
«Верховна Рада України зобов'язана упорядкувати чорнобильське законодавство і вийти на єдиний уніфікований документ для того, щоб не тільки декларувати, а практично забезпечувати виконання тих законодавчих розпоряджень, які ми маємо», - сказав він.
