Уряд Японії прийняв додатковий бюджет на поточний фінансовий рік. Він передбачає виділення 4,02 трильйона ієн (приблизно 50 мільярдів доларів) на ліквідацію наслідків землетрусу, який стався у березні, та аварій, які були спричинені стихійним лихом.

Агентство зазначає, що цей землетрус став найзбитковішою подією для японської економіки з часів закінчення Другої світової війни. Зокрема, для ліквідації наслідків сильного землетрусу, який стався у місті Кобе на острові Хонсю у 1995 році, було виділено 3,23 трильйона ієн.

У міністерстві фінансів Японії запевнили, що держава зуміє знайти потрібні для відновлення потерпілого регіону кошти, не випускаючи додаткових цінних паперів.

Нагадаємо, після руйнівного землетрусу 11 березня та цунамі на АЕС «Фукусіма-1» відмовила система охолодження і на об'єкті був запроваджений режим НС.

Згодом на кількох енергоблоках станції сталися вибухи, що призвело до викиду радіоактивних елементів в атмосферу. Влада евакуювала людей із 20-кілометрової зони навколо АЕС. Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення у деяких районах Японії радіоактивних елементів у повітрі, морській та питній воді та у продуктах харчування.

Японія тим часом продовжує боротьбу з наслідками стихії, причому її регулярно стрясають повторні підземні поштовхи. За останніми даними поліції, жертвами стихії стали 13 тисяч 843 чоловік, а 14 тисяч 30 людей зникли безвісти.

У найбільш потерпілих префектурах Івате, Міягі та Фукусіма вдалося встановити особи 9 тисяч 112 загиблих. Як з'ясувалося, більше половини із них (54,8%) – люди старше 65 років.

За матеріалами «Лента.ру», «Кіодо»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

500