Полiтика

Луценко: Голодування - це останнє, що мені залишилося

Луценко: Голодування - це останнє, що мені залишилося

Колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявляє, що голодування - це єдина форма протесту проти порушень його прав, яка у нього є. Про це він заявив журналістам у залі суду після оголошення рішення щодо продовження терміну утримання під вартою до 26 травня.

«Єдиний знак протесту проти порушення моїх прав - це голодування», - сказав Луценко, слова якого цитує «ЛІГА БізнесІнформ».

Він підкреслив, що голодуватиме доти, доки витримає його організм. На уточнююче запитання, було це рішення експромтом чи він прийняв його раніше, Луценко сказав: «Я попереджав про це слідчих завчасно, коли вчора повністю ознайомився з матеріалами справи. Насправді вони не хотіли давати її мені на ознайомлення. Я сказав, що зі справою я ознайомився, і якщо при цьому вони будуть наполягати на моєму подальшому перебуванні у в'язниці, мені не залишиться нічого іншого. Оскільки правових аргументів у мене немає, точніше, вони не працюють. Мене незаконно затримали, незаконно утримують. Це все незаконно, але мене ніхто не хоче слухати. Тому останнє, що мені залишається, так захищати свою свободу».

Крім того, Луценко заявив, що він домагатиметься суду присяжних у своїй справі, оскільки має на це конституційне право.

Як повідомлялося, сьогодні, 21 квітня, Апеляційний суд Києва залишив на один місяць під вартою колишнього міністра внутрішніх справ України Луценка. Таким чином суд задовольнив подання Генпрокуратури України, яка наполягала на необхідності продовжити Луценку термін арешту до 5 місяців. Після оголошення рішення суду Луценко заявив, що з завтрашнього дня оголошує голодування.

Як повідомляв ForUm, екс-глава МВС Юрій Луценко був заарештований 26 грудня 2010 року і зараз утримується у Лук'янівському СІЗО.

27 грудня Печерський районний суд Києва виніс рішення про взяття під варту Луценка строком на два місяці.

16 лютого 2011 Печерський районний суд Києва продовжив Луценку термін утримання під вартою ще на два місяці.

20 квітня Луценко повністю завершив ознайомлення з матеріалами 47 томів кримінальної справи, порушеної проти нього.