Останнім часом активізувалися розмови про можливий вступ України до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану. Київ поки зволікає і не дає остаточної відповіді, що в самій Росії сприймають несхвально. Так, депутат Держдуми Росії Сергій Марков заявив, що гальмування України в цьому питанні означає одне: наша країна заразилася «помаранчевою ідеологією».

«Рішення про вступ до Митного союзу не ухвалюється тому, що продовжується панування багато в чому помаранчевої ідеології. Ціна ідеологічних помилок - 10 млрд. доларів за рік. Це ціна відсутності програми деоранжезації українського суспільства», - упевнений він.

На думку Маркова, суспільство й еліта України «заражені оранжевими ідеологічними хворобами».

«Ідеологія євроінтеграції не викреслена. До цих пір стоїть як мета членство в ЄС. Янукович не одурює українців, він насправді вірить в цю можливість. Керівництво України розуміє, що вступити в ЄС не так легко, але вірить, що це можливо. Усе це показує, що помаранчева ідеологія все ще міцна», - сказав Марков.

Він вважає, що членство України в Європейському Созе неможливе ні через 10, ні через 15, ні через 20 років. «Величезна частина української еліти вважає, що це можливо. Вони дійсно вірять Ющенку, і Янукович вірить Ющенку в тому, що вступ до ЄС можливий», - сказав Марков.

Він упевнений, що сумістити Митний союз і зону вільної торгівлі з ЄС не можна.

«Ми зацікавлені розвиватися спільно з Україною. З ким нам ще розвиватися? А ЄС на Україну наплювати, і нічого він вам не дасть, обдурить, виб'ють преференції своїм товаром, а Україну не пустять на ринок», - сказав Марков.

Він підкреслив, що одними з найважливіших галузей України є сільське господарство і металургія, але коли «загинаються» Греція, Португалія та Іспанія, ніхто не пустить українську продукцію на свій ринок. «Кожен проданий український помідор означає непроданий іспанський, португальський або грецький. За кожен цей непроданий помідор німецькому уряду доведеться давати дотації», - упевнений Марков.

На думку Маркова, в результаті вступу до Митного союзу Україна зможе реанімувати цивільне авіабудування, включитися у виробництво військових літаків у кооперації з Росією. Крім того, будуть завантажені суднобудівельні заводи України, об'єднані ринки сільськогосподарської продукції й інших видів товарів, зазначив він.

Як повідомляв Forum, 7 квітня Президент України Віктор Янукович, виступаючи у Верховній Раді зі щорічним посланням «Про внутрішній і зовнішній стан України у 2011 році», сказав, що Україна хоче співробітничати з Митним союзом за схемою «три плюс один».

Голова уряду РФ Володимир Путін вважає, що Україні не варто побоюватися проблем з Європейським Союзом у разі приєднання до Митного союзу.

Крім того, 20 квітня Путін заявив, що багато країн-сусідів РФ «здали свої позиції» при вступі до Всесвітньої торгової організації.

«Наш митний захист удвічі вищий, ніж в України, скажімо. Рівень митного захисту Митного союзу вдвічі рівно вищий - у нас 10,5%, а там 5,5%. Це реальний результат роботи на цьому напрямі», - додав Путін.

У той же час, прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон заявляє, що Франція не бачить суперечностей у переговорах України про Митний союз одночасно з планами підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

«Ці два підходи доповнюють один одного, але у зв'язку з цим можуть виникнути і деякі відстрочення в підписанні угоди про асоціацію з Євросоюзом», - сказав він.

Прем'єр-міністр Франції повідомив, що Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з ним підтвердив пріоритетність підписання угоди про асоціацію України з ЄС. «Український уряд повинен врахувати всі наслідки того підходу (Митний союз) і цього підходу (угода про асоціацію з ЄС). У віддаленій перспективі я ніяких не бачу суперечностей між підписанням угоди з Євросоюзом України і підписанням Митного союзу», - додав він.

«Франція вважає, що треба співробітничати і з Україною, і з Росією. І ми якраз бачимо майбутнє у великій угоді комерційного характеру на всьому Європейському континенті, включаючи Росію, про вільну торгівлю. Це наша мета», - підкреслив Фійон.

У той же час, на його думку, українська сторона повинна прорахувати наслідки свого вступу до Митного союзу і «як це позначиться на переговорах з Європейським Союзом».

Отже, що ми маємо? Москва тягне Київ до Митного союзу, відкритим текстом запевняючи: інакше нам буде погано. Позиція «хто не з нами, той проти нас» - не одкровення для зовнішньої політики Росії. Зокрема, й економічної. Так що ж робити Україні?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1492