Україна перегляне технічні підходи до будівництва нових ядерних блоків у зв'язку з аварією на японській АЕС «Фукусіма-1».
Про це сказав міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко під час першої міжнародної конференції «Енергетична політика України: питання нетрадиційного газу».
«Ми переглянемо технічні підходи до нових ядерних блоків і будуватимемо на тих технологічних принципах, які дозволять їх експлуатувати спокійно», - сказав він.
Також міністр додав, що сьогодні делегація українських фахівців-ядерників відбула до Брюсселя для відробітку критеріїв проведення стрес-тестів на українських АЕС, повідомляє «УНІАН».
Нагадаємо, після руйнівного землетрусу в Японії 11 березня і цунамі, що послідувало за ним, на АЕС «Фукусіма-1» була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолоджування. 12 квітня японське агентство з ядерної і промислової безпеки оголосило про присвоєння сьомого рівня небезпеки аварії на «Фукусімі-1».
Такий максимальний рівень ядерної небезпеки встановлювався лише один раз - під час аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.
Міністри енергетики Євросоюзу домовилися про необхідність проведення так званих стрес-тестів для перевірки готовності атомних електростанцій, що існували в Європі, до забезпечення безпеки у разі землетрусів, терористичних атак, інших надзвичайних подій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом