Уряд Сирії 19 квітня запровадив тотальну заборону на проведення будь-яких масових акцій протесту.
Міністр внутрішніх справ Мухаммад Ібрагім аш-Шаар через місцеві ЗМІ звернувся до жителів країни з вимогою утримуватися від участі у будь-яких маршах, демонстраціях або зборах під якими б то не було гаслами.
Він попередив, що до тих, хто не дослухається наказу, буде застосована «вся сила сирійського закону» в інтересах безпеки людей та стабільності країни.
Таким чином, міністр дав зрозуміти, що влада готова використовувати закон про надзвичайний стан, прийнятий ще у 1963 році. Цей закон забороняє людям висловлювати невдоволення владою. Його скасування було однією із головних вимог людей, які почали вимагати розширення своїх прав і поліпшення умов життя.
Закон передбачає суворі санкції щодо тих людей, хто ставить під загрозу «стабільність і спокій» держави.
Заяві міністра передували події у місті Хомс - третьому за кількістю жителів в країні. Десятки тисяч його жителів 18 квітня вийшли на мирну демонстрацію з вимогою демократизації політичної системи. Акцію розігнали із застосуванням вогнепальної зброї, десятки людей були вбиті та поранені.
Влада країни назвала подію «збройним повстанням банд ісламістів» і оголосила, що більшість загиблих і поранених - це співробітники поліції і військовослужбовці.
Виступи проти керівництва Сирії почалися наприкінці березня, коли повстало місто Дараа на півдні країни. Після цього президент Башар Асад пообіцяв провести в країні реформи.
За матеріалами «Лента.ру», «AFP»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом