Колишній президент України Віктор Ющенко не виключає, що справа проти іншого екс-президента Леоніда Кучми була порушена з метою поставити в залежність деяких політиків і олігархів. Таку думку Ющенко висловив в інтерв'ю журналістам.

При цьому екс-президент зазначив, що його думка може мати лише суб'єктивний характер, але з тих звинувачень, які звучать в адресу Кучми, як він розуміє, позовні терміни вже закінчилися. «Логічно, що йому нічого не загрожує, якщо послухати юристів. Показати в черговий раз залежність фігурантів, починаючи від олігархів, по відношенню до чинної влади, ця справа - це хороша нагода, це гарний випадок укоротити повідець для деяких політиків, щоб вони стали зручнішими для влади», - сказав Ющенко.

Він вважає, що справа проти Кучми має великий політичний підтекст.

З іншого боку, відмітив Ющенко, лише недавно з'явилися свідоцтва колишнього генерала МВС Олексія Пукача.

«І використовувати його свідоцтва для того, щоб притягти до відповідальності чинних політиків, і політиків, що не діють, я думаю, це нагода, якщо ми говоримо про чесний суд», - сказав Ющенко.

Він також заперечує, що надавав гарантії зі свого боку Леоніду Кучмі у 2004 році. «Кучма не отримував від мене ніяких гарантій. Усе, що про це пишуть і говорять, брехня», - сказав Ющенко.

«У той же час я не хотів бути президентом, який дихає репресіями, і я не хочу жити при такому президентові, який садить. У цьому процесі дуже легко знайти, з кого почати, але дуже важко зрозуміти, ким закінчити», - додав він.

Крім того, Ющенко не виключив, що записи екс-майора Управління держохорони Миколи Мельниченка, на яких зафіксована нібито його розмова з Леонідом Кучмою, де екс-президент умовляє його зробити емісію грошей і пропонує за це посаду прем'єр-міністра, могли бути. (Ющенко з січня 1993 року по грудень 1999 року посідав посаду голови Національного банку України - ред.). Ющенко зазначив, що не чув записів Мельниченка, але дійсно Кучма неодноразово вів з ним розмови про емісію грошей. Ющенко повідомив, що відмовився ухвалювати рішення про емісію, і поїхав до Німеччини в ті дні, коли це рішення повинне було бути проведене через парламент, але Кучма викликав його з відрядження, і практично до ранку умовляв посісти посаду прем'єра. «Це були часи, коли за прем'єрствування не боролися, йшли як на Колиму», - сказав Ющенко, відмітивши, що під ранок він все ж таки погодився посісти цю посаду.

Як повідомляв Forum, Генеральна прокуратура України у березні порушила відносно Леоніда Кучми кримінальну справу. Він підозрюється в перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що привело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Кучмі вибраний запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

За матеріалами «УНІАН», «Українська правда»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

582