Колишній президент України Віктор Ющенко заявляє про готовність через міжнародні установи відстоювати факт свого отруєння.

Про це він сказав сьогодні журналістам.

«Я самостійно звернуся до певної міжнародної організації із захисту моїх прав як потерпілого», - сказав Ющенко. При цьому він зазначив, що не хоче поки називати цю міжнародну організацію, повідомляє «УНІАН».

Також він пообіцяв публічно здати аналіз крові для цієї організації. Він зазначив, що сьогодні проблема полягає не у відсутності факту отруєння, а в дефіциті політичної волі довести цю справу до кінця.

Нагадаємо, Ющенко відчув погіршення здоров'я у вересні 2004 року, під час виборів. Він був госпіталізований в австрійську клініку, де встановили, що в його організмі присутня сильна отрута - діоксин. На даний момент він майже виведений з організму Ющенка.

Слідство у справі про отруєння Ющенка ведеться вже не перший рік, але про результати нічого невідомо.

У листопаді 2010 року Ющенко заявив, що готовий здати повторний аналіз крові.

Колишній генпрокурор Олександр Медведько, перебуваючи на посаді, стверджував, що факт отруєння екс-президента є доведеним і не підлягає сумніву.

Новий генеральний прокурор України Віктор Пшонка допустив що Ющенко не був отруєний.

Перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що кров, узяту на аналіз у Ющенка після отруєння, знищили працівники Секретаріату Президента, прокуратури й Управління держохорони 24 листопада 2005 року.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

503