Полiтика

Янукович вважає, що львів'яни не поважають загиблих за Батьківщину

Президент України Віктор Янукович називає неповагою до людей, які загинули за Батьківщину, торішнє рішення Львівської обласної ради не святкувати День Перемоги в області. Про це він сказав на прес-конференції.

Янукович зазначив, що дуже негативно ставиться до цього рішення, оскільки воно стосується історії та пам'яті про тих людей, які загинули під час Великої Вітчизняної війни. «Я вважаю, що це неповага до того покоління, яке зробило свою справу для нашого покоління. Це дуже погане рішення», - сказав Президент.

Він закликав Львівську обласну раду та жителів Львівської області подумати над цим.

«Я за те, щоб ми ніколи не забували про тих, хто для нас створив сьогодні цей день», - сказав Президент, повідомляє «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, 25 травня 2010 року Львівська обласна рада прийняла рішення «Про відзначення Днів пам'яті жертв Другої світової війни». За це рішення проголосували 62 депутати обласної ради.

Відповідно до рішення облради, 8-9 травня у Львівській області відзначатимуть Дні пам'яті жертв Другої світової війни.

Львівська облрада постановила доручити Львівській облдержадміністрації розробити та затвердити заходи щодо відзначення цих днів, передбачивши поминальні та жалобні заходи в пам'ять українців, «які стали жертвами німецько-фашистського і московсько-комуністичного тоталітарних режимів».

Також облрада ухвалила не вживати термін «Велика Вітчизняна війна» як такий, що не відповідає українській історичній реальності, а також передбачити заходи з висвітлення повної та об'єктивної історії збройного національно-визвольного руху українців у 40-50-х роках XX ст. та вшануванню учасників руху під час відзначення Днів пам'яті жертв Другої світової війни.