Верховна Рада у четвер, 7 квітня, прийняла президентський антикорупційний закон. За закон про принципи недопущення та протидії корупції в Україні №7487 проголосували 277 народних депутатів. При цьому у залі було трохи більше 100 народних депутатів, включаючи депутатів від опозиції, повідомляє «ЛIГАБiзнесIнформ».

Закон визначать коло суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення. Зокрема, до таких суб'єктів належать Президент України, голова Верховної Ради, перший віце-спікер і віце-спікер, прем'єр-міністр, перший віце-прем'єр, віце-прем'єри, міністри, голова Служби безпеки України, Генеральний прокурор, голова Національного банку України , народні депутати, депутати Верховної Ради АРК і місцевих рад, судді Конституційного суду України та ін.

Встановлюються обмеження на використання службового становища, отримання подарунків, а також на можливість працевлаштування близьких осіб для посадових осіб юридичних осіб публічного права, які отримують зарплату за рахунок державного або місцевих бюджетів.

При доопрацюванні законопроекту із категорії посадових осіб юридичних осіб публічного права вилучили співробітників сфери освіти, науки, культури, охорони здоров'я, фізичної культури і спорту. Визначається поняття конфлікт інтересів на публічній службі, а також порядок врегулювання даного конфлікту. Передбачається спеціальна перевірка осіб, які претендують на посаду, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Порядок організації проведення спеціальної перевірки затверджується Президентом України.

Також депутати при доопрацюванні законопроекту прийняли рішення, що в усіх питаннях, які стосуються декларування доходів і витрат чиновника та його родичів, буде використовуватися термін «члени сім'ї». Під цим поняттям маються на увазі особи, які перебувають у шлюбі, їхні діти, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, у тому числі, особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Відповідно до прийнятого депутатами рішенням, закон набуває чинності з 1 липня 2011 року (за винятком глави 12 «Фінансовий контроль», яка набирає чинності з 1 січня 2012 року).

Також депутати прийняли рішення оформити двома окремими законами власне антикорупційний закон і закон про внесення змін до низки законів України. Таке рішення підтримали 262 народних депутата.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1629