До Лівії 5 квітня прибув перший за 17 днів танкер з нафтою. Місткість судна складає один мільйон барелів (130 тисяч тонн). Вартість такого вантажу становить понад 10 мільйонів доларів.

Танкер під назвою «Екватор» прибув у порт Марса-ель-Харіга. На сьогодні порт контролюється повстанцями. Недалеко від цього порту розташоване місто Тобрук, у сховищах якого налічується понад мільйон барелів нафти.

Забезпечуючи продаж нафти, опозиціонери таким чином можуть фінансувати своє озброєння і продовжувати бойові дії. Родовища, якими володіють повстанці, дозволяють отримувати 100-130 тисяч барелів на добу. Реалізацію лівійської нафти на світових ринках гарантував Катар, оскільки на продаж сировини самою Лівією накладені санкції.

Зараз інфраструктура країни розділена між повстанцями та офіційною владою Муаммара Каддафі. 18 березня Лівія повністю припинила поставки та міжнародні перевезення сировини у зв'язку зі збройними сутичками. Наприкінці березня опозиція дала обіцянку відновити експорт нафтової продукції. 4 квітня сили опозиції заволоділи нафтоналивним портом у Брезі.

Лівія - ключовий експортер сировини на Близькому Сході та у Північній Африці. До громадянської війни Лівія виробляла 1,69 мільйона барелів нафти на добу. Зараз обсяги виробництва впали на 72 відсотки і не перевищують 390 тисяч барелів на день.

Як повідомляв ForUm, з середини лютого у Лівії триває народне повстання проти лідера країни Муамара Каддафі, який керує державою понад 40 років. Лівія фактично розділилася на підконтрольний Каддафі Захід та Схід, який утримують збройні сили повстанців.

18 березня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка передбачає, зокрема, завдавання ударів з повітря по лояльних Каддафі силах.

Міжнародна коаліція почала операцію у Лівії 19 березня.

25 березня уряди всіх 28 країн-членів НАТО дали вказівки своїм військовим взяти участь в операції міжнародної коаліції у Лівії.

У четвер, 31 березня, керівництво кампанією у Лівії повністю перейшло до представників командування НАТО. Метою операції Північноатлантичного альянсу, яка отримала умовну назву «Об'єднаний захисник», є забезпечення ембарго на постачання зброї, безпольотної зони і заходів щодо захисту цивільного населення.

4 квітня стало відомо, що сини лівійського диктатора почали підготовку до зміни влади у Тріполі.

Але представник опозиційної Національної перехідної ради (НПР) Лівії Шамседдін Абдулмелах заявив, що Бенгазі категорично не сприймає передання влади країні комусь із синів Муаммара Каддафі

За матеріалами «Лента.ру», «Bloomberg«, «AFP»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

429