Міністерство охорони здоров'я України не дає конкретної відповіді на запитання щодо наявності вакцин у медзакладах.
Зокрема, на запит з цього приводу прес-центр МОЗ України відповів, що Міністерство наполягає на проведенні вакцинації дітей відповідно до Календаря профілактичних щеплень.
У повідомленні наголошується, що закуплені Україною імунобіологічні препарати завозять «не одномоментно і, відповідно, лабораторний контроль якості також відбувається не одномоментно».
«Для всіх вакцин, які використовуються на території України, є обов'язковим лабораторний контроль якості (він включає як мікробіологічні дослідження, так і дослідження на тваринах (морські свинки) і може тривати щодо окремих показників до 56 днів», - підкреслюється у повідомленні.
У той же час зазначається, що «вакцини поставляються ДП «Укрвакцина» на склади облСЕ, звідки вони розподіляються по лікувально-профілактичним закладам регіону. Після 22 березня 2011 почали здійснюватися остаточні поставки тих серій вакцин, які довше за інших проходили лабораторний контроль якості», повідомляє «УНІАН».
Також у документі повідомляється, що, з огляду на напружену ситуацію щодо забезпечення імунопрепаратами наприкінці 2010 року, Міністерство охорони здоров'я звернулося до Кабінету міністрів України з проханням збільшити обсяги фінансування.
«На звернення відреагували, і КМУ додатково виділив 69 млн. 659 тис. грн. Відповідно до виділеної суми була здійснена додаткова закупівля 7 видів вакцин: вакцина для профілактики поліомієліту; вакцина для профілактики туберкульозу; комбінована вакцина для профілактики кашлюку (ацелюлярна), дифтерії, правця, гемофільної інфекції та поліомієліту (інактивована); вакцина для профілактики краснухи; вакцина для профілактики гемофільної інфекції типу b; вакцина для профілактики сказу», - наголошується у повідомленні МОЗ України.
Як повідомлялося, газета «Сегодня» написала, що у поліклініках України закінчилися вакцини, необхідні для планових щеплень. У зв'язку з цим, як зазначає видання, батькам дуже складно буде віддати своїх дітей у дитсадки, школи та вузи. Крім того, виникає загроза епідемій таких захворювань, як дифтерія, кір та інші.
