Правляча коаліція «дотримується» свого слова так само, як Янукович «виконує» передвиборну обіцянку про 1200 гривень мінімальної пенсії (насправді маємо 750).

Володимир Литвин під час Погоджувальної ради урочисто пообіцяв, що законопроект про пенсійну реформу відкладається. Так звідки він узявся в порядку денному на четвер? Про це знають, мабуть, тільки у відомстві Тігіпка або в Адміністрації Президента.

Між іншим, від людей цю ​​ прикру новину про зміни у порядку денному парламенту ретельно приховують. На сайті Верховної Ради документ просто відсутній.

Чому влада «продавлює» так звану пенсійну реформу? Відповідь на це запитання полягає в тому, що влада переслідує чотири мети.

По-перше, влада прагне узаконити грабіж простих пенсіонерів. Соціальні зобов'язання несумісні з її клептократичними інстинктами.

І хоча більшість пенсіонерів отримують мізерні копійки, навіть ці копійки правлячий режим прагне у них відібрати. Показово, що індекс інфляції занижують у 2-3 рази, щоб не індексувати належним чином пенсії.

По-друге, влада прагне купити лояльність привілейованих пенсіонерів - чиновників, міліціонерів, прокурорів і т.д.

Охорона «правопорядку», а фактично - інтересів кількох кланів в Україні, здійснюється вузьким колом сімей. Голови цих сімей (крім неформальних доходів) отримували, отримують і отримуватимуть як мінімум у десятки разів більші пенсії від тих, які держава дає «простим роботягам».

Династії суддів, прокурорів і генералів міліції - сформовані в результаті століть кумівства, тоді як у цивілізованих країнах люди вчилися вибирати собі шерифа, прокурора, суддю - повинні стати опричниною Януковича у придушенні спалахів народного невдоволення.

А такі спалахи відбуваються все частіше й частіше. Важко очікувати чогось іншого від народу, якому влада однією рукою щодня крутить дулі, а іншою обмацує кишені зі спритністю професійного «щипача».

По-третє, уряд хоче відзвітувати перед МВФ про те, що Україна «поклала зуби на полицю» і готова транзитувати наступний транш кредиту безпосередньо в касу «Газпрому», не взявши собі жодної копійки.

Таке специфічне розуміння функцій України як транзитної держави давно вироблено в кантоні Цуг, де зустрічаються корупційні інтереси керівництва адміністрацій нашого і північного президентів.

По-четверте, влада намагається приховати антисоціальну сутність своєї політики звичним камланням про реформи. Бо знає, що народ уже звик: як кажуть про реформи - знову буде якась «подлянка», треба приготуватися, запастися сіллю й сірниками і перетерпіти.

Як боротися з неправдою і самодурством влади? Єдиний шлях - змусити її бути публічною.

Якщо мова йде про Пенсійний фонд - потрібно зробити його витрати прозорими. Нехай усі пенсіонери отримують з пенсійного фонду однаково розумні пенсії за однаково справедливими правилами.

Тим, кому влада хоче доплачувати - нехай платить з державного бюджету, щоб усі бачили, які категорії пенсіонерів, скільки і за що отримують. Така суть законопроекту № 8145 «Про єдині принципи пенсійного забезпечення та стипендії працівникам культури, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення та деяким іншим категоріям осіб», який розробили ми з Людмилою Денисовою.

Відповідно до законопроекту, пенсії всім пенсіонерам призначатимуться за єдиними правилами - відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням специфіки пенсійного забезпечення військовослужбовців та чорнобильців, визначеної законами та міжнародними договорами. Решта категорії пенсіонерів отримуватимуть пенсію на загальних підставах з Пенсійного фонду, а також, додатково - щомісячну державну стипендію за рахунок бюджетних коштів.

Державні стипендії, зокрема, працівникам установ освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення, національних, державних та інших установ культури пропонується встановити в розмірі від 30 до 100 відсотків прожиткового мінімуму. Крім того, пенсіонерам, які втратили працездатність або мають стаж роботи не менше 25 років, за кожний повний рік понад 10 років державна стипендія збільшуватиметься на 2% прожиткові мінімуми, але не більше 150%.

Ставлення влади до опозиційного законопроекту альтернативної пенсійної реформи буде лакмусовим папірцем, який виявить справжні наміри влади.

Адже під час цієї пенсійної реформи, якби таку проводила влада, необхідно було б встановити єдиний підхід щодо обчислення пенсій для всіх категорій громадян, уніфікувати пенсійне законодавство, ліквідувати саме поняття VIP-пенсій і платити надбавки пенсіонерам державного сектора безпосередньо з бюджету, щоб усе було чесно й прозоро.

Піде влада на те, щоб підтримати пропозицію? Чи продовжуватиме потихеньку урізати пенсії лікарям, учителям, працівникам науки і культури, й відгодовуватиме «сторожових собак» режиму?

Андрій Павловський

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1294