Турецький парламент 24 березня схвалив участь своєї країни у морській блокаді Лівії, організованій її партнерами по НАТО.
В операції будуть задіяні чотири фрегати, підводний човен і корабель забезпечення, повідомляє «Лента.ру».

Раніше Анкара вже кілька разів блокувала пропозицію інших держав альянсу, які мали намір передати загальне керівництво операцією проти лівійського режиму від Вашингтона до НАТО. Без згоди Туреччини такий крок здійснити неможливо, оскільки всі рішення всередині альянсу приймаються консенсусом.

Турецьке керівництво неодноразово висловлювало занепокоєння з приводу залучення інших країн у конфлікт між прихильниками і противниками полковника Муаммара Каддафі, пропонуючи тим і іншим негайно припинити вогонь та почати переговори.
Однак у Тріполі лівійську опозицію вважають «терористами», з якими не може бути переговорів, а у Бенгазі заявляють, що готові до обговорення лише умов, на яких Каддафі піде з влади.

Протистояння влади й опозиції у Лівії триває з середини лютого. Через місяць після його початку у ситуацію втрутилося світове співтовариство. Міжнародна коаліція почала операцію у Лівії 19 березня.

Наразі в операції у Лівії беруть участь 13 держав - 11 західних країн, а також Румунія і Катар.

Великобританія відзвітувала про майже повне знищення авіації, що перебуває під контролем Каддафі. З моменту вторгнення західних країн також була майже повністю виведена з ладу система ППО Лівії. Всього по позиціях військ Каддафі коаліція випустила понад 160 крилатих ракет.

Морська блокада, яка покликана не допустити поставок у Лівію вантажів військового призначення, офіційно направлена ​​ на захист мирного населення.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

711