Суспiльство

Кабмін схвалив законопроект, який спрощує відкриття бізнесу

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який спрощує відкриття бізнесу.

Про це повідомили в прес-службі Держкомпідприємництва.

Згідно з повідомленням, відповідне рішення було ухвалене на сьогоднішньому засіданні уряду, найближчим часом документ буде переданий на розгляд Верховної Ради.

Зокрема, законопроектом надається можливість засновникам юридичних осіб (крім акціонерних товариств) створювати статутний капітал у розмірах і в складі, які необхідні для початку ведення бізнесу.

На даний момент статутний капітал для товариств з обмеженою відповідальністю повинен бути не менше суми, яка дорівнює одній мінімальній зарплаті, для акціонерних товариств - не менше 1250 мінімальних зарплат, повідомляє «УНІАН».

«Відповідно, засновникам не потрібно буде вносити гроші у вигляді внесків до статутного капіталу на момент державної реєстрації. Запропоновані зміни також дозволять заощадити на оплаті послуг банків при відкритті тимчасових рахунків і на оплаті за нотаріальне засвідчення підписів засновників на установчих документах і рішеннях засновників про створення юридичної особи», - зазначили в прес-службі Держкомпідприємництва.

Крім того, проектом закону спрощуються вимоги щодо обов'язкового нотаріального оформлення окремих документів, які подаються для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та фізичної особи-підприємця.

«Спрощення та оптимізація процедури створення юридичних осіб різних організаційно-правових форм господарювання заохочуватимуть підприємців до заснування власної справи в складних економічних умовах і сприятимуть поліпшенню позиції України в рейтингу Світового банку Doing Business за критерієм «відкриття бізнесу», - сказано в повідомленні.