Рівень радіації біля аварійної АЕС «Фукусіма-1» після скидання води з вертольотів трохи знизився. Радіаційний фон за кілометр від другого енергоблоку «Фукусіма-1», у п'ятницю, 18 березня, у 05:00 за місцевим часом, складав 279,4 мікрозиверта за годину (0,28 мілізиверта за годину). Виміри, зроблені в тій же точці ввечері в четвер, 17 березня, показували 292,2 мікрозиверта за годину.
Агентство з атомної енергетики Японії у п'ятницю, 18 березня, повідомило про хмару диму, що піднялася над другим енергоблоком АЕС «Фукусіма-1». Представники агентства заявили, що поки не мають у своєму розпорядженні даних про причини появи диму. Фахівці не виключають, що в другому енергоблоці в п'ятницю стався новий вибух у басейні для зниження тиску.
Басейн для зниження тиску знаходиться в нижній частині реактора, він служить для відведення звідти перегрітої пари. Це покликане знижувати тиск в установці і сприяти її охолоджуванню. Басейн на другому енергоблоці раніше вже був пошкоджений вибухом водню.
Експерти не виключають також, що це над енергоблоком піднявся стовп радіоактивної пари з резервуару у верхній частині напівзруйнованої будівлі, де знаходяться відпрацьовані ядерні паливні стрижні. Вони украй перегріті.
17 березня на третій і четвертий енергоблоки АЕС з військових вертольотів і за допомогою пожежної спецтехніки було скинуто, в цілому, 64 тонни води. Після завершення скидання води на енергоблоки компанія - оператора АЕС Tokyo Electric Power Co (TEPCO) оголосила, що зміни рівня радіації в районі «Фукусіми-1» не зафіксовані. При цьому повідомлялося, що проведена операція визнана успішною і в п'ятницю скидання води на енергоблоки буде продовжено.
Також 18 березня фахівці TEPCO розраховують завершити роботи з прокладки кабелю до другого енергоблоку. Відновлення електропостачання станції дозволить, як очікується, запустити систему охолоджування другого реактора.
Системи охолоджування реакторів на «Фукусімі-1» вийшли з ладу після землетрусу й викликаного ним цунамі, що сталися 11 березня . На чотирьох енергоблоках АЕС сталося декілька вибухів і дві пожежі. Відключилися системи охолоджування реакторів, на трьох реакторах почалося розплавлення палива. Навколо АЕС підвищився радіаційний фон. З 20-кілометрової зони навколо станції були евакуйовані десятки тисяч осіб.
За матеріалами «Лента.ру», «Newsru.com»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом