Країни-члени ЄС, які використовують ядерну енергетику, домовилися провести додаткові випробування атомних електростанцій (АЕС) у світлі останніх подій у Японії.
Про це повідомив сьогодні у Брюсселі журналістам комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер після зустрічі з міністрами енергетики, представниками регуляторів ядерної енергетики та представниками компаній, які займаються ядерною енергетикою в країнах ЄС.
«Це була спільна згода. Більша частина країн була представлена, і ніхто не виступив проти пропозиції провести стрес-тест на європейському рівні для якомога більшої кількості АЕС», - сказав комісар.
Він зазначив, що вже наступного тижня відбудеться ще зустріч на високому рівні, завданням якої стане визначення спільних критеріїв для проведення додаткових тестувань європейських АЕС.
«Це переоцінка, якщо хочете, всіх потенційних ризиків: землетруси, цунамі, терористичні атаки...», - сказав Еттінгер, повідомляє «УНІАН».
Комісар ЄС також зазначив, що , оскільки безпека є спільним питанням, Євросоюз був би зацікавлений у тому, щоб подібні випробування були проведені й у сусідніх з ЄС країнах, а також у країнах-учасницях Міжнародного агентства атомної енергетики (МАГАТЕ).
«Ми хочемо запропонувати нашим партнерам приєднатися до цих випробувань, у тому числі й у питанні визначення критеріїв», - сказав комісар ЄС.
Як повідомляв ForUm, землетрус магнітудою 9,0 стався у Японії 11 березня, він викликав цунамі заввишки більше десяти метрів. Епіцентр землетрусу був за 373 кілометри на північний схід від Токіо, його осередок залягав на глибині 24 кілометри. Невдовзі у тому ж районі сталося ще кілька потужних підземних поштовхів магнітудою понад 6,0.
На АЕС «Фукусіма-1» і «Фукусіма-2» після землетрусу був запроваджений надзвичайний режим через вихід з ладу систем охолодження. На «Фукусіма-1» фахівцям вдалося вивести частину газу, що скупчився у захисній оболонці реактора, усунувши загрозу її руйнування. Однак 12 березня на цій АЕС стався вибух, потерпіли чотири людини. Була оголошена евакуація у радіусі 20 кілометрів. У понеділок вибух стався на третьому енергоблоці цієї ж станції.
15 березня третій за рахунком вибух стався на АЕС «Фукусіма-1».
У столиці Японії Токіо у вівторок бул а зафіксована наявність в атмосфері радіоактивного йоду і цезію у безпечних для здоров'я населення концентраціях.
За матеріалами «УНІАН», РІА «Новости»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом