УУ Лабораторії реактивного руху НАСА (JPL) виділили чотири типи астероїдів залежно від їх величини. Об'єкти діаметром 30-100 м легко можуть стерти з лиця планети не тільки ваше улюблене місто, але й невелику країну, в якій ви ще не були. Якщо ж їх діаметр перевищує 1 км - а таких налічується 158, - вони здатні покласти кінець людській цивілізації.
 

Близько 1% небесних тіл представляють для Землі реальну загрозу.

В американському аерокосмічному відомстві вважають, що на повну інвентаризацію та розробку способів протидії необхідно щорічно впродовж 10 років виділяти $ 250-300 млн.

Одним з найбільш перспективних методів запобігання небажаної зустрічі з метеоритом є зміна траєкторії останнього: наприклад, непроханого гостя можна (чи можна?) зіштовхнути зі шляху за допомогою рукотворного апарата або затулити від Сонця.

Подібні методики можуть стати в нагоді для боротьби з горезвісним астероїдом Апофіс (270 м у діаметрі), виявленого у 2004 році. За розрахунками астрономів, існує теоретична ймовірність його зіткнення із Землею у 2036 році. Вона оцінюється як 1 до 250 000. Імовірність локального апокаліпсису у 2068 році становить 1 до 333 000.

На щастя, більшість метеоритів невеликі, та й падають вони найчастіше в океани, а також у ліси, на поля або в антарктичні льоди. Останнім великим космічним гостем став Тунгуський метеорит; катастрофа сталася у 1908 році.

За матеріалами «Сьогодні», «Компьюлента».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

554