Номери в готелі «Київ» надаються іногороднім депутатам, які приїжджають на сесійний тиждень. Проживання оплачується за рахунок держбюджету. Оскільки готель знаходиться в оперативному підпорядкуванні у Ради, депутати і тут мають пільги - на вартість нічлігу. Але, як стало відомо «Газеті по-київськи», не всі депутати, прописані в готелі, користуються своїми номерами. Зі 135 прописаних постійно живуть всього чоловік сорок, в основному з фракцій НУ-НС і КПУ. А іногородні регіонали, за якими також закріплені номери, з'являються рідко - в них ночують помічники, охорона, або використовують приміщення під офіс.

У номері депутата від КПУ Євгена Волинця плакат панк-групи «Король і Шут» сусідить із зображенням вождя всіх часів і народів Йосипа Сталіна.
 
«Якщо ціна проживання для народного депутата - десь 200-300 грн., то інші номери менше 800 грн. ми не здаємо», - зізнається директор готелю Лариса Трофименко.
 
Депутатські номери без надмірностей, тільки найнеобхідніше при мінімумі простору. Але деякі примудряються і його використовувати по повній. Розповідають, минулого тижня комуністка Вікторія Дем'янчук прихистила у себе виборців, які приїхали до неї з регіонів. У результаті гості Дем'янчук розмістилися навіть на підлозі.
 
Сьогодні парламент, як і раніше, ходить у боржниках перед готелем. Щоправда, сума заборгованості, в порівнянні з 10-мільйонним боргом півторарічної давності, зменшилася до 1-2 млн. грн. Розрахунок здійснюється щомісяця, і щоразу в Раді затримуються з переказом грошей.
 
Незважаючи на статус держпідприємства, «Київ» є держпрозрахунковою організацією. Держава лише платить за депутатський нічліг плюс прийоми офіційних делегацій. У середньому проводиться по п'ять подібних заходів на місяць, кошторис витрат, як правило, коливається в межах 20-30 тис. грн. В цілому готель заробляє 2-3 мільйони гривень на місяць, з яких близько половини - обов'язкові платежі на зарплату, комунальні витрати, податки.

Минулого тижня стало відомо, що «Київ» придбав дорогі італійські меблі на 1,77 млн. грн. Причому ціна одного велюрового крісла-стільця - майже 6 тис., шкіряного дивана - понад 50 тис. Усього куплено 100 крісел і 8 диванів. Керівництво готелю запевняє, що нові меблі змінять застарілу обстановку в залі прийомів. Депутатські номери обновку не побачать.

У депутатів-жінок номери більші - як правило, двомісні.

«70% застарілих крісел, диванів ще можна використовувати в холах, в робочих приміщеннях. А решту розпродамо працівникам. Це 100, 200 грн. - умовно, щоб не віддати безкоштовно», - говорить керівник держпідприємства.


Основна причина дорогої закупівлі, за версією менеджменту готелю - підтримувати обстановку, яка б відповідала 4-зірковому готелю. Обстановка ресторану повинна оновлюватися раз на три роки. «Київ» це робить раз на десятиліття.
 

Євген Волинець, депутат КПУ: «Коли повертаюся з роботи в готель, кажу: «Іду в общагу». Зрештою, мій жарт прижився. Кухні в номерах немає, готувати немає на чому, в ресторані - дорого. Тому вечеряти ходжу в ресторани швидкого харчування - в «Пузату хату», наприклад. Або купую в довколишніх магазинах напівфабрикати. Правда, в окрузі ціни в магазинах явно завищені. Якщо треба підігріти їжу, користуюся студентським прийомом: включаю чайник і розігріваю на пару. Або бігаю до колег, дівчат-сусідок - у них є мікрохвильова. З прасуванням теж проблеми: праски немає, в адміністратора - послуга платна. Знову рятує кмітливість: включаю у ванній гарячу воду, пара вбирається в одяг. Після чого сушу речі біля батареї. Коли щось відзначаємо, збираємося у дівчат - у них номери більші. Футбольні матчі дивимося в холі поверху, там великий телевізор. Зазвичай підходить чоловік 10-15 з різних фракцій. У процесі перегляду можемо і пива випити. До речі, в готелі ходжу в спортивному костюмі «Шахтаря», а мій приятель Сергій Храпов (депутат від КПУ) - в костюмі команди «Дніпро».

Журналісти запитали в іногородніх депутатів: Як вам живеться у готелі «Київ»?

Юрій Гримчак, НУ-НС: «Я живу в двокімнатному номері, коштує він приблизно 600 грн./добу. Взимку в номері - холодно, а влітку - жарко. Вікна старі, щілини, з них дме. Зараз доводиться включати обігрівач, а влітку просто намагаюся в номері не бувати, ходимо, гуляємо по парку. В одній кімнаті - вітальня, а в іншій - спальня. Є і телевізор, старенький такий, з трубкою, а ще в номері є вільний доступ в інтернет, а це важливо. Пральної машини немає, але при бажанні можна скористатися послугами пральні або хімчистки. А харчуюся я або в одному з ресторанів готелю, або в буфеті Верховної Ради. Іноді п'ю каву на першому поверсі, але там кава і пляшка води коштує близько 50 грн.».

Геннадій Задирко, ПР: «Та хороші у нас умови, я не скаржуся. Готель, правда, старий, треба б реконструювати. Але я приходжу до нього лише ночувати. У номері є кондиціонер, взимку його не особливо включиш, доводиться користуватися калорифером. Лазневі приналежності міняють щодня, а постіль - раз на тиждень. Номер, звичайно, недешево коштує. Мені здається, дешевше було б зняти для депутатів квартири в центрі міста, але так вирішив регламентний комітет ВР, навіщо з ним сперечатися? З вікна мого номера на 15-му поверсі відкривається дивовижний вид на Маріїнський парк. Я в ньому іноді бігаю вранці. А найголовніша перевага - те, що від роботи недалеко. Питання з пранням вирішується просто - що в хімчистку здаю, що везу додому, до Миколаєва, дружина пере. Кухні немає в номері, але я б і не готував, дуже зайнятий. А поїсти можна і в буфеті Верховної Ради, він працює допізна. Потреби купувати квартиру в Києві не бачу, а безкоштовно ніхто не дає. Років півтора тому між депутатами проводилося жеребкування квартир, але житло мені так і не дісталося».

Володимир В'язівський, НУ-НС: «Я раніше жив у номері на 18-му поверсі, там були всі зручності і кондиціонер, але шпалери відклеювалися від стін. А зараз мене переселили на 8-й поверх, в однокімнатний номер, теж з кондиціонером. Для проживання однієї людини там цілком пристойно. Є і кондиціонер, але при мінусовій температурі я його не вмикаю. Видали масляний обігрівач, номер нагрівається швидко. Якщо треба щось погладити, то на поверсі є побутова кімната для тих, хто не забув, як це робиться. У скільки обходиться номер, я не знаю. Про купівлю квартири в Києві навіть і не думав - немає грошей».

Валерій Камчатний, заступник голови регламентного комітету ВР: «У готелях «Київ» і «Україна» дійсно проживають близько 130 народних депутатів - тільки ті, у кого немає власного житла в Києві. Там багато нових депутатів оселилося. Що стосується боргів з оплати проживання - вони періодично виникають, це пов'язано із затримкою перерахування коштів з Держказначейства. Останній раз службове житло ми надали 1,5 роки тому декільком депутатам. І в'їхати туди вони не змогли - квартири не були відповідним чином облаштовані. На даний момент гроші на квартири для депутатів у бюджеті не передбачені. Заглох і проект «депутатське містечко» з дитсадками та школами, який обговорювався пару років тому. Справа в тому, що за законом службове житло має надаватися недалеко від місця роботи. А це містечко планували спорудити десь біля Кончі-Заспи…».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

901