Полiтика

Бойко заявив про приватизацію шести обленерго

Україна має намір у 2011 році виставити на приватизацію дві генеруючі компанії і 5-6 обленерго. Про це сказав міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, виступаючи на другій щорічній конференції «Український енергетичний форум» сьогодні у Києві.

«У цьому році буде реалізовано пілотний проект з приватизації 5-6 компаній на ринку дистрибуції та двох – генерації», - сказав він, повідомляє «УНІАН».

При цьому Бойко уточнив, що до кінця першої половини року будуть оголошені перші конкурси з приватизації кількох обленерго та однієї генеруючої компанії.

Також міністр уточнив, що інвестор и повинні мати достатньо коштів, щоб після приватизації проводити повномасштабну реконструкцію об'єктів, які приватизуються.

Як повідомляв ForUm, Фонд державного майна України (ФДМУ) переніс початок приватизації підприємств енергетики з четвертого кварталу 2010 року на 2011 рік. За словами голови ФДМУ Олександра Рябченка, приватизація генеруючих і розподільчих підприємств енергетики буде проводитися протягом двох років, при цьому пріоритетними у продажу генеруючих підприємств залишаються «Дніпроенерго» і «Західенерго».

Раніше ФДМУ не виключав можливості оголошення першого конкурсу з продажу акцій теплових генеруючих компаній або контрольних пакетів обленерго у четвертому кварталі 2010 року.

На сьогоднішній день в управлінні НАК «Енергетична компанія України» перебувають контрольні пакети чотирьох генеруючих компаній – «Донбас…», «Захід…», «Центр…» і «Дніпроенерго».