Законопроект про вищу освіту поверне Україн у у 30-і роки минулого століття. Про це в ефірі «5 каналу» сказав почесний президент Києво-Могилянської академії В'ячеслав Брюховецький.
«Це не новації, а відхід назад. Причому дуже глибокий – приблизно у 30-і роки. Найбільше турбує, що жорстко адмініструється і централізується навчальний процес. Відкидається науковість – те, що необхідно для розвитку університетів. Це і за радянської влади ніколи не культивувалася. Зарегульованість дій університету і втрата паростків автомномії, які починали пробиватися», - навів він недоліки нового документа, пише «Сьогодні».
Брюховецький згадав слова ректора Українського католицького університету отця Бориса Гудзяка, який сказав, що все повертається до принципу «Макдональдс в освіті» – усі ресторанчики випускатимуть однакові гамбургери, а університети – однакових студентів.
«Вони однакові в усьому світі, але дуже шкідливі для здоров'я. Хочуть, щоб усі були однакові, слухняні, щоб ходили строєм. Хочуть, щоб вгадували, що не тільки зробить, але і подумає товариш міністр (Дмитро Табачник - ред.). Практично нічого доброго він не робить», - підкреслив президент Києво-Могилянської академії.
Брюховецький також прокоментував сутичку під час мітингу студентів біля комітетів Верховної Ради. Він вважає, що на провокаторів треба реагувати силовими методами.
«Якщо вони дурні, то з дурнями треба і по-дурному говорити. Цікава роль і правоохоронних органів, яким сказали, що ці люди не мають стосунку до мітингу. Однак вони спокійно спостерігали, поки не виникли фізичні сутички. Знаю, що студентів навіть зустріли біля метро Контрактова площа, коли вони вже йшли з мітингу. Я у своїй юності знав, що треба бити у пику. Кажу грубо, але не закликаю студентів це робити. Однак такі люди знають одне – бий першим по морді. Якщо з ними розмовляти, то толку не буде», - додав Брюховецький.
Нагадаємо, у понеділок, 28 лютого, біля будівлі комітетів Верховної Ради пройшла акція протесту студентів проти ухвалення закону про вищу освіту, а також з вимогами відставки міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.
Між мітингувальник ами-студентами і представниками ВО «Свобода» виникла бійка, яку вчасно розборонили бійці «Беркута».
