Суспiльство

Київські чиновники можуть позбутися премій на користь лікарів і вчителів

На сьогоднішній сесії Київради планується розглянути лише два основних питання: про внесення змін до бюджету та до програми соціально-економічного розвитку. Скандальним може стати рішення про муніципальні надбавки, запропоноване депутатом від Блоку Черновецького Аллою Шлапак, у якому вона пропонує на рік позбавити премій чиновників, а ці гроші пустити на надбавки медикам та вчителям. «Торішні» гроші розписали на добудову дитячих садків, на пам'ятник до 25-річчя Чорнобиля та надбавки до зарплат вчителів, медиків і діячів культури, пише «Газета по-киевски».

Депутати вже тиждень змагаються між собою у винахідливості: звідки зняти гроші на надбавки. Пропонували відкласти реконструкцію фонтанів, будівництво розв'язок, у яких ще немає проектів. Алла Шлапак запропонувала на рік позбавити премій чиновників, а ці гроші пустити на надбавки медикам та вчителям. Правда, глава фракції БЮТ Тетяна Меліхова стверджує, що ідея ця належить зовсім не Шлапак. «Така пропозиція була в усього депутатського корпусу, Шлапак просто підтримала її як голова профільної комісії», - говорить Тетяна Іванівна.

На сьогоднішній день вчителі отримали надбавки тільки із 6 районів, для медиків лише у проекті передбачені поки надбавки лише санітарам і медсестрам.

Рядових співробітників мерії перспектива позбавлення премій зовсім не радує.

«Премії – нібито і невеликі суми, але вони складають значну частину зарплати. Якщо залишать голу ставку, будемо отримувати копійки», - зізнаються на умовах анонімності співробітники КМДА.

Нагадаємо, раніше у КМДА заявляли, що вирішили додатково виділити 70 млн. гривень на надбавки до зарплат працівникам сфери освіти і частково охорони здоров'я до 1 вересня 2011 року.