У цей вівторок православні віряни відзначають свято Стрітення Господнього.

Слово «стрітення» означає «зустріч». А приводом для встановлення свята послужив євангельський переказ про праведн ого старця Симеона, який жив при Єрусалимському храмі.

Працюючи над перекладом Священного писання з єврейської мови на грецьку, Симеон засумнівався у словах із Книги пророка Ісаї про те, що Спаситель народиться від Діви, і хотів виправити текст. Тоді йому явився святий Ангел і повідомив, що Симеон не помре до тих пір, поки не побачить своїми очима виконання пророцтва.

На 40-й день після народження немовляти Христа Діва Марія і праведний Йосип принесли Його до Єрусалимського храму, щоб за старозавітним звичаєм зробити вдячну пожертву Богові за народження первістка. Симеон, якому на той час виповнилося вже 360 років, духовно узрів у дитині Спасителя і вимовив: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, по слову Твоєму з миром». Іншими словами, Симеон подякував Богові за порятунок від тягот земного життя – і помер.

Богослови тлумачать Стрітення (зустріч) дитини Христа із Симеоном як зустріч Старого і Нового Завітів, зустріч даного єврейському народові Закону Божого і вищого закону Божественної любові, принесеного у світ Ісусом Христом.

За народними прикметами, Стрітення є межею між зимою і весною. І якщо день видавався сонячним, чекали відлиги, а якщо хмарним – морозів.

Капель на Стрітення говорить про багат ий врожай пшениці, сильний вітер обіцяє багатий урожай фруктів. Якщо на Стрітення стоїть тиха і ясна погода, слід очікувати восени хорошого льону.

Свято Стрітення відзначають православні, католики і лютерани, причому православні відносять це свято до найголовніших, двунадесятих, свят Православної церкви.

За матеріалами РІА «Нов ости», «Інтерфакс-Україна», «Правда.ру»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1772