Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що для досягнення консенсусу навколо пенсійної реформи можна було б зняти положення щодо підвищення пенсійного віку для жінок. Про це він заявив в інтерв'ю 5-му каналу у неділю.
«Давайте до цього проекту підійдемо зважено і критично. Можливо, ми з цього проекту вилучимо те, що викликає гострі заперечення, і приймемо те, що буде підтриман е людьми», - сказав він.
За словами Литвина, найбільша критика стосується положення про підвищення пенсійного віку для жінок. «Давайте ми цю проблему відкладемо, але підвищимо пенсійний вік для державних службовців, для деяких інших категорій, які у 30 років виходять на пенсію», - сказав Литвин, повідомляє «УНІАН».
Голова ВР вважає, що у питанні підвищення пенсійного віку для жінок потрібно проаналізувати рівень заробітних плат, тривалість життя та інші соціальні аспекти, і тільки з урахуванням цих результатів приймати рішення щодо пенсійного віку.
Крім того, додав Литвин, необхідно буде вирішити проблему працевлаштування молоді у разі збільшення пенсійного віку. «Всіх загнати на проведення пенсійного віку – викликати жорстокість у людей», - зазначив спікер.
При цьому, за його словами, найбільше проти прийняття пенсійної реформи виступають ті, хто у даний час мають високу пенсію. «Я іноді думаю, що ті, хто тотально критикує, хоче, щоб цей закон не зачепив їх, а саме у частині, що у них будуть пенсії від 20 і до 50 тис. грн.», - сказав голова ВР.
Литвин також переконаний, що якби хотіли прийняти пенсійну реформу без обговорення, то давно б уже це зробили.
«Якби було бажання проштовхнути цей закон через парламент, то можна було б заплющити очі, закрити вуха, доки суспільство не перекричить», - додав він.
Як повідомляв ForUm, 13 грудня 2010 року Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради законопроект, яким запропонував підвищити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, щорічно збільшуючи його на 6 місяців, починаючи з 1 лютого 2011 року.
31 січня Тігіпко заявив, що має намір просити Кабінет міністрів відкликати із Верховної Ради законопроект «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
«16 лютого у нас будуть слухання у Верховній Раді. До цього часу я буду вносити пропозиції Кабінету міністрів відкликати цей законопроект», - сказав він.
Тігіпко висловив сподівання, що Верховна Рада прийме закон про пенсійну реформу у березні 2011 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом