Полiтика

Донецькому губернатору радять не лізти поперед батька в пекло

Український правозахисник Едуард Багіров вважає, що губернатор Донецької області Анатолій Близнюк повинен погоджувати свої пропозиції з центральною владою. Про це він сказав у коментарі кореспонденту ForUm'у, коментуючи заяву чиновника про те, що держава повинна переселяти самотніх пенсіонерів із великих квартир у «малогабаритне житло».

«Є соціальна політика Президента України, є соціальна політика Кабінету міністрів України. Губернатори є керівниками державних підрозділів адміністрації в регіонах. І якщо хтось з них придумав ноу-хау, і хоче його впровадити в регіональному чи державному масштабі, то він, насамперед, повинен письмово направити лист на ім'я Президента та в КМУ. І якщо у держчиновника виникла ідея переселяти літніх людей, самотніх пенсіонерів з великих квартир у «малогабаритне житло», схема дій повинна була бути такою. Виходить, Близнюк уже порушив повноваження і поліз поперед батька в пекло», - зазначив правозахисник.

За словами Багірова, донецькому губернатору слід задати кілька запитань щодо такої ініціативи: «Чи це він десятиліттями за копійки горбатився на радянську владу і заслужив цю квартиру, отримав її по праву? Ні, губернатор цим не займався. Він також не роздавав людям квартири, і не може вимагати їх повернути, поміняти на «малогабаритне житло».

«Невже в нашій державі готують такий «подарунок» нашим бабусям і дідусям, яким ми повинні до землі вклонитися. Вони ж побудували все, що навколо нас: будинки, кінотеатри, палаци культури, заводи, фабрики, будинок уряду і навіть будинок, де сидить цей губернатор. Поки наша держава не може гідно оцінити їхню працю, оплатити її гідним утриманням у вигляді пенсії. З якої радості пенсіонери, які віддали 20-30 років за отримання квартири, повинні віддати її пану Близнюку?!», - запитує він.

На думку Багірова, такого роду заяви створюють напружену атмосферу, і можливо, навіть підштовхують до соціального вибуху. «Чиновник такого високого рангу повинен думати своєю головою і погоджувати свої пропозиції з центральною владою, Президентом, а тільки потім говорити, робити такі асоціальні заяви у ЗМІ. Нехай спочатку губернатор забезпечить у себе в регіоні пенсії на рівні ЄС, весь соціальний пакет всім до єдиного пенсіонерам Донецькій області, в тому числі і шахтарям, і інтелігенції, а потім свій рот відкриває, і робить заяви», - підсумував він.

Як повідомляв ForUm, 7 лютого голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк заявив, що держава повинна переселяти самотніх пенсіонерів із великих квартир у «малогабаритне житло».


Юлія Артамощенко,