Народний депутат України Вадим Колесніченко (Партія регіонів) має намір переконати депутатів розглянути і прийняти його законопроект про скасування щорічного переведення годинникової стрілки на зимовий і літній час.

«Я не думаю, що кількість стресів, медикаментів і соціальної, скажімо так, легкої напруги, що походить від переведення годинника, компенсується міфічними дивідендами. На всі мої запити ніхто не дав розрахунків, що переведення годинникової стрілки навесні і восени приносить користь. Я спробую знайти аргументи і переконати наш парламент, щоб ми все-таки відмовилися від щорічного переведення годинникової стрілки», - сказав він агентству «Інтерфакс-Україна» в середу.

При цьому депутат вважає правильним рішення російського президента Дмитра Медведєва про скасування переходу країни на зимовий і літній час.

«Є біологічний годинник, його неможливо змінювати законами або розпорядженнями», - підкреслив він.

Парламентарій додав, що Україні також було б доцільно відмовитися від такого переходу, не наслідуючи країнам Європи. «Держава повинна працювати в інтересах власного населення. Навіщо ми переводимо годинник? Тільки тому, щоб сподобатися Європі?», - заявив Колесніченко.

Торік він зареєстрував у парламенті законопроект, який передбачає відмову від переведення на зимовий і літній час.

Як повідомляв ForUm, 8 лютого президент РФ Дмитро Медведєв оголосив про скасування в Росії переходу на зимовий і літній час. За його словами, росіяни не переводитимуть стрілки годинника на годину назад уже з осені 2011 року. Про традиційне переведення годинника у березні Медведєв говорити не став, тому, мабуть, 27 березня Росія востаннє переведе годинники вперед.

Практика щорічного переходу на «зимовий» і «літній» час діє сьогодні більш ніж у 100 країнах світу. У ряді країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних традицій. Уперше годинникову стрілку перевели у Великобританії у 1908 році. У СРСР перехід на «літній» час уперше відбувся у 1917 році, а з 1981 року «літній» і «зимовий» час знову почав регулярно діяти.

Часовий перехід практикують також Європа і Мексика. У той же час країни південної півкулі, наприклад, Австралія, Бразилія, Чилі перейдуть або вже перейшли на «зимовий» час.

Грузія і країни Центральної Азії останніми роками відмовилися від переходів із «зимового» на «літній» час.

За оцінкою низки експертів, близько 10-15% населення перехід на літній час може сприйняти болісно. Разом з тим, психологи зазначають, що якихось серйозних проблем це не викликає, і вже через два-три дні настає звикання, і стан людини приходить у норму.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

913